Meky Žbirka krstil Empatiu na legendárnom mieste

Miesto krstu Empatie si Meky Žbirka nevybral náhodou. Viažu sa naň spomienky na Mariku Gombitovú.

Miro Žbirka, Magdalena Šalamounová, Janko Lehotský
Novinku Empatia Mekymu pokrstili Magdalena Šalamounová a Janko Lehotský.

Vo štvrtok pokrstil Meky Žbirka v bratislavskom klube Štúdio svoj nový album Empatia. Miesto krstu si spevák nevybral náhodou. „Na tomto mieste, pre mňa legendárnom, pred rokmi sídlilo Divadlo hudby. Nahrali sme tu niekoľko piesní, okrem iného aj Neberte nám princeznú s Marikou Gombitovou. Dedžo Ursíny nám vždy do slúchadiel predspieval melódiu a my sme to vzápätí bez nejakých dlhých nácvikov nahrali. Vtedy sa to robilo ako na bežiacom páse,“ zaspomínal si Meky.

Na krste mal premiéru aj klip k piesni Strom z nového albumu, ktorý vraj vznikol za asistencie Mekyho českých fanúšikov. „Iško o akúsi improvizáciu. Počas akustického turné sme zavítali do Příbramy a veľmi sa nám tam zapáčilo. Tak sme poprosili divákov, či by si v klipe nezahrali a oni súhlasili.“

Album Empatia, ktorý obsahuje 14 piesní, pokrstila speváčka Magdalena Šalamounová a Janko Lehotský. „Ja by som chcela CD-čku popriať najmä to, aby sa predávalo aspoň tak dobre ako tie predošlé. A zároveň chcem Mirovi poďakovať, že som sa mohla na dvoch piesňach podielať,“ povedala sympatická Češka a Janko Lehotský dodal: „Myslím si, že je to veľmi príjemná hudba ku krbu. Podľa mňa sa podarilo urobiť dobré CD-čko plné pohody.“

Magdalena Šalamounová po krste priznala, že Mekyho pesničky predtým, než sa s ním osobne stretla, veľmi nepoznala. „Počula som tie najväčšie hity, ale jeho CD-čka som si nekupovala. Skôr moja babička je jeho veľkou fanúšičkou,“ povedala. Nad Mekyho ponukou, naspievať s ním duet, Magdalena nerozmýšľala ani minútu. „Nemala som nad čím uvažovať. Keď mi jedného dňa zavolal Meky Žbirka, bola som v príjemnom šoku. Takáto ponuka sa neodmieta,“ povedala. Magdalena už s Mekym absolvovala niekoľko koncertov v rámci akustického turné. Ako vníma kolotoč, ktorý sa v jej živote zrazu rozbehol? „Ja som skôr uzavretý typ človeka, takže pre mňa je to všetko ešte nové a vzácne. Trošku mi robí problém rozprávanie, musím sa na to pripravovať. Ale inak je to príjemné.“

Amanda Seyfried a jej partner Thomas Sadoski n

Amanda Seyfried a Thomas Sadoski sa stali rodičmi

26.03.2017 00:00

Americká herečka Amanda Seyfried a jej manžel, herec Thomas Sadoski, sa stali rodičmi.

Tom Hiddleston

Pre slávu sa cítim veľmi zraniteľný, tvrdí Tom Hiddleston

26.03.2017 00:00

Anglický herec Tom Hiddleston priznal, že sa pre slávu cíti zraniteľný.

Herečka Kate Winslet prišla v róbe Ralph Lauren.

V škole ma volali Slanina a smiali sa, že chcem hrať, spomínala Winslet

25.03.2017 13:30

Aj mnohé slávne hviezdy filmového plátna si v mladosti prežili ťažké chvíle. Britská herečka Kate Winslet rozhodne vie, o čom je reč.

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.