Kesha sa odvolala proti súdnemu rozhodnutiu. Čo bude ďalej?

Americká speváčka Kesha sa odvolala proti rozhodnutiu newyorského súdu, ktorý vo februári nevyhovel jej žiadosti, aby ukončil jej kontrakt s producentom Dr. Lukeom. Informoval o tom americký týždenník People, ktorému sa podarilo získať odvolacie dokumenty.

Popová speváčka Kesha odchádza zo súdu v New Yorku.
Popová speváčka Kesha odchádza zo súdu v New Yorku.
Autor: ,

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Los Angeles predvlani obvinila Dr. Lukea zo sexuálneho zneužitia a následného fyzického, verbálneho a emocionálneho týrania, pričom sa tieto udalosti mali začať krátko po tom, čo ako 18-ročná podpísala zmluvu s jeho vydavateľstvom Kemosabe Records. Následne preto požiadala súd, aby ukončil jej kontrakt s vydavateľstvom.

Sudkyňa Shirley Kornreich však minulý mesiac uviedla, že nevydá predbežné nariadenie, ktoré by viedlo k ukončeniu spolupráce interpretky a Dr. Lukea. Okrem toho upozornila na nedostatok dôkazov, ktoré by obvinenia speváčky potvrdili. Zároveň sa oprela o vyjadrenie spoločnosti Sony, pod ktorú vydavateľstvo Kemosabe Records patrí, že Keshi umožnili nahrávať aj bez účasti Dr. Lukea, no ona túto ponuku odmietala.

Samotný Dr. Luke, vlastným menom Lukasz Sebastian Gottwald, obvinenia speváčky odmieta, pričom na ne zareagoval protižalobou. V nej speváčku a jej matku Pebe Sebert obvinil z porušenia zmluvných podmienok a urážky na cti. Taktiež tvrdí, že Kesha sa prostredníctvom súdu snaží ukončiť exkluzívnu pracovnú zmluvu. Keshu morálne podporilo viacero známych hudobníčok ako napríklad Lady Gaga, Lorde, Demi Lovato, Lily Allen, Ariana Grande či Kelly Clarkson.

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.