Mádla preslávil snowboard, on by zimu najradšej strávil v teple

Český herec známy z filmu Snowboarďáci Jiří Mádl nenávidí zimu a najradšej by ju strávil na juhu Európy.

Jiří Mádl
Jiří Mádl hral v troch filmoch, ktoré premietali v Karlových Varoch, súťažné však boli len Deti noci. A získal za ne aj cenu.
Autor: ČTK

„Zima mala pre mňa jediný význam, keď zamrzli rybníky a išiel som hrať hokej, ale keď sa ho človek naučí hrať, tak mu rybník nestačí a začne chodiť na štadión, takže pre mňa zima skončila úplne,“ prezradil Mádl.

Diváci ho poznajú ako „snowboarďáka“, ktorého si zahral v rovnomennom filme Snowboarďáci (2004) spolu s Vojtěchom Kotekom. Lásku k zimným športom však s filmovým hrdinom nezdieľa. Nemá rád ani snowboardovanie, ani lyžovanie, ale aby cez sviatky nezostal sám, tak sa bude musieť prispôsobiť kamarátom.
 
Vianočné sviatky strávi Jiří Mádl so svojou rodinou v rodných Českých Budějoviciach. Na Štedrý deň dodržiavajú tradície, vo vani im pláva kapor, v kuchyni vonia vianočné jedlo a pod živý stromček im Ježiško nosí darčeky. „U nás sú Vianoce vnímané ako svätý čas, sú niečím veľmi výnimočným. Cez Štedrý deň chodíme len zapáliť sviečky na cintorín a veľmi dbáme na tradície. Kto by bol proti, tak ho asi vydedíme,“ uviedol Mádl. Svojmu 11-ročnému bratovi sa snaží celý rok i s rodinou dokazovať, že existuje Ježiško. „Je pre nás obrovské víťazstvo, keď vezme lístoček a dá ho za okno,“ dodal.
 
Český herec Jiří Mádl sa narodil v roku 1986 v Českých Budějoviciach. Vo filme debutoval v roku 2004, keď nakrútil divácky úspešný film Snowboarďáci. O rok neskôr si zahral vo voľnom pokračovaní Rafťáci (2005). Ďalej účinkoval vo filmoch Jak se krotí krokodýli (2005), Ro©k podvraťáků (2006), Gympl (2007), Děti noci (2008), Bathory (2008) a v ďalších.

Ďalšie články
Jiří Mádl stvárňuje postavu Adama, ktorý pracuje v službách ŠtB.

eŠteBák je film môjho srdca, tvrdí Jiří Mádl

19.04.2014 08:06

Český herec, scenárista a režisér Jiří Mádl vraj zo všetkých filmov najradšej spomína na snímku eŠteBák Juraja Nvotu.

Rok 2010: Victoria Beckham.

Victoria Beckham oslávila 40: Pozrite sa, ako sa menila rokmi!

19.04.2014 00:00

Je vraj ženou plnou pochybností, hoci mnohí ju vnímajú ako ľadovú a tak trochu arogantnú kráľovnú.

Robin Williams a Susan Schneider

Otec v sukni sa vráti po 21 rokoch! Aj s Robinom Williamsom

18.04.2014 14:30

Fanúšikovia herca Robina Williams sa vraj môžu po viac ako 20 rokoch tešiť na pokračovanie snímky Otec v sukni.

Lenka Šóošová a Roman Juraško

Juraško tiahne do boja proti rakovine prsníka. Bude aj pochodovať!

18.04.2014 13:40

Moderátor Roman Juraško sa pripojil k ďalším známym osobnostiam a stal sa novou tvárou projektu boja proti rakovine prsníka.