Eric Clapton predáva abstraktný obraz

Britský hudobník Eric Clapton sa rozhodol predať obraz nemeckého maliara Gerharda Richtera, ktorého cena by na októbrovej dražbe v londýnskom aukčnom dome Sotheby's mohla dosiahnuť až 11,8 milióna libier (v prepočte približne 14,7 milióna eur).

Eric Clapton
Eric Clapton.
Autor: SITA

Dielo s názvom Abstraktes Bild 809–4 je súčasťou série štyroch obrazov, ktoré Richter vytvoril v polovici 90. rokov minulého storočia. Clapton vlastní aj ďalšie dva obrazy z tejto série, pričom všetky tri kúpil na aukcii v roku 2001 za 3,4 milióna dolárov. Štvrtý obraz sa nachádza v spoločnej zbierke Tate a National Galleries of Scotland.

Šesťdesiatsedem­ročný Eric Clapton je považovaný za jedného z najlepších gitaristov na svete a časopis Rolling Stone ho v roku 2004 zaradil medzi najlepších hudobníkov v dejinách. Jeho meno je trikrát zapísané v Rock'n'rollovej sieni slávy – dostal sa tam ako sólový umelec, člen skupiny The Yardbirds a kapely Cream. Na svojom konte má 17 hudobných cien Grammy a v roku 2004 mu britská kráľovná Alžbeta II. udelila Rad britského impéria za prínos hudbe. Medzi jeho najznámejšie piesne patria Cocaine, Layla, Tears in Heaven, či jeho verzia I Shot the Sheriff od Boba Marleyho. Vlani v marci vydražil za 2,15 milióna amerických dolárov 70 svojich gitár, pričom výťažok z aukcie venoval na konto protidrogového a protialkoholického centra Crossroads Centre na ostrove Antigua. Toto centrum založil v roku 1998 po tom, ako porazil vlastnú závislosť od alkoholu a heroínu.

Ďalšie články
Miley Cyrus

Miley Cyrus chcela zavraždiť Hannu Montanu, tak veľmi ju nenávidela

21.04.2014 00:00

Mladá speváčka Miley Cyrus totiž chcela, aby ju okolie začalo vnímať ako dospelú hudobníčku.

Beyonce

Dali si do tela! Beyoncé a Paul McCartney spolu na fit záťahu

20.04.2014 18:00

Netradičné športové spojenie. Beyoncé a Paul McCartney si spoločne vyrazili do posilňovne.

Kate, William a George

Chcem toho zajačika, naťahoval rúčky malý princ George v ZOO

20.04.2014 15:09

Kate, William a malý George absolvovali návštevu známej Taronga ZOO v Sydney.

Tila Tequila

Škandalózna Tila Tequila je tehotná

20.04.2014 15:00

Kto je otcom dieťaťa, hviezda reality šou Tila Tequila, zatiaľ neprezradila.