Hviezdy vyrazili na prehliadku 'lásky', Gigi a Bella kraľovali mólu

Koncept módnych prezentácií v duchu "pozri si a nakupuj hneď" nie je síce ojedinelý, ale značky s ním zatiaľ pracujú opatrne. V stredu v Paríži však urobila ďalší veľký krok v tomto smere švédska značka H&M.

Topmodelka Bella Hadid predvádzala kolekciu H&M Studio
Jar-Leto 2017.
Topmodelka Bella Hadid predvádzala kolekciu H&M Studio Jar-Leto 2017.
Autor: H&M

Jej limitovaná kolekcia H&M Studio, ktorú uvádza dvakrát ročne, bola doposiaľ vždy prezentovaná v predstihu a do predaja šla až o niekoľko mesiacov. Hoci firma patrí medzi masové značky, aj ona sa etablovala na parížskom týždni módy a niekoľko rokov tam už uvádzala svoje kolekcie. V stredu sa však hostia veľkolepej prehliadky nepozerali na šaty, ktoré bude možné kúpiť až na jeseň – nakupovať sa dalo od druhého dňa.

Prezentáciu línie jar-leto 2017 umiestnili tvorcovia konceptu a zástupcovia brandu do priestorov známeho parížskeho tenisového klubu a vytvorili veľmi prírodný, organický koncept spojenia s prírodou, ľudskou prirodzenosťou, pohybom, ale tiež emóciami ako láska, radosť či šťastie.

Na veľké plátna zavesené po obvode priestoru sa premietali sloganmi a motivačnými slovami prekladané živé videá zo zákulisia, ktoré naznačili, že šou bude plná hviezd. Prehliadku totiž odštartovali superslávne sestry Bella a Gigi Hadidové. S očarujúcimi úsmevmi a dokonalou chôdzou. Celkovo bol však modelkovský výber špeciálny – do kolekcie, ktorej prezentácie začínali základnými farbami čiernou a bielou, vkĺzli aj dámy ako Malgosia Bela, Amber Valetta či Winnie Harlow s unikátnou poruchou sfarbenia kože – vitiligom.

Modelka Alber Valetta  v šatách z kolekcie H&M Studio
Jar-Leto 2017 v Paríži.
Modelka Alber Valetta v šatách z kolekcie H&M Studio Jar-Leto 2017 v Paríži.
Autor: H&M

Ani zástup pozvaných celebrít nebol menší, keďže do prvého radu zasadli dámy ako Alexa Chung, Olga Kurylenko, ale dokonca aj Nicki Minaj – svetoznáma raperka, ktorá pôsobila veľmi milo a vôbec nie tak vulgárne ako zvyčajne. Mladšej generácii zase brali dych mužské „hviezdičky“ Lucky Blue Smith či Gabriel Kane Day Lewis.

Šup však k samotnej kolekcii – už spomenuté odkazy lásky, radosti či náklonnosti mali vniesť do konceptu línie posolstvo lepšieho sveta a aj lepších vzťahov v ňom. Slovko Love (láska po anglicky) sa objavilo ako motív na lemoch sukní, či ako potlač šiat. „Zdá sa, že dnes viac než kedykoľvek predtým potrebujeme v našich životoch pozitívne pocity a myšlienky,“ uviedla Pernilla Wohlfahrt z H&M.

Raperka Nicki Minaj (v strede) s moderátorkou Alexou Chung.
Raperka Nicki Minaj (v strede) s moderátorkou Alexou Chung.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: H&M

Už spomenutá základná čiernobiela farebnosť sa na móle menila na vojenskú zelenú, ale tiež neónovú ružovú či tóny smotanovej a sivej. V kolekcii, ktorej inšpiráciou bol svet baletného zákulisia, ale tiež niesla v sebe akési prvky španielskeho temperamentu, sa objavili materiály ako hodváb, úplety či priehľadný nylon a nechýbali ani športové materiály, ktoré dotvorili podobu kúskov v športovom duchu ako mikiny na skrátený zips či predĺžené košeľové bundy. Páni zase mohli vidieť zaujímavé verzie obleku – uvoľneného a s prvkami hravého detailu vyšitého štvorlístka či nohavice s detailom rozstrihnutia na spodnom okraji – širšie a uvoľnenejšie, akoby stvorené na letné prechádzky v exotickom stredisku či na riviére.

Spevák The Weeknd bol utajenou hviezdou večera a vystúpil
po prehliadke.
Spevák The Weeknd bol utajenou hviezdou večera a vystúpil po prehliadke.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: H&M

Po prezentácii, ktorá nepochybne nadchla priaznivcov módy aj pozvaných módnych redaktorov z celého sveta, prišlo na záver ešte jedno veľké prekvapenie. O to sa postaral spevák The Weeknd, ktorý naservíroval minikoncert s päticou svojich najväčších hitov. Nechýbal Starboy ani singel Can't feel my face a okrem modeliek sa pod pódiom okamžite zhrnuli aj celebrity a hostia, ktorých v tento večer spojila práve švédska značka.

O tom, či jej snaha o priblíženie sa k zákazníkovi práve konceptom módy (takmer) okamžite dostupnej po prehliadke znovu potvrdí nové smerovanie módneho priemyslu, sa ukáže však až časom. Zatiaľ sa podobným spôsobom pokúsili prezentovať značky ako Versus, Burberry či Ralph Lauren, ale všetky sa následne vrátili aj ku tvorbe kolekcií na ďalšiu sezónu.

Cestu redaktora do Paríža hradila spoločnosť H&M.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Martha Hunt

Sexi anjelik vkĺzol do bikín: Martha Hunt zvádzala na miamskej pláži

28.03.2017 00:00

Modelky, ktorým sa podarilo presadiť na americkom trhu, to nemajú ďaleko na pláž v Miami. A rady ju aj využívajú. Zaradila sa k nim aj Martha Hunt.

Carolina Lavinia

Blond anjelik v Miami vystrčil pazúriky: Takto zvádza sexi Carolina!

23.03.2017 00:00

Blonďaté vlasy, plné pery, krásne oči a ukážková figúra - dokonalá kombinácia na modelku? V prípade Caroliny Lavinie rozhodne áno.

Victoria Silvstedt

Švédska playmate medzi aristokratmi! Svoje prednosti tento raz...

20.03.2017 00:00

Niekdajšia plymate a modelka Victoria Silvstedt (42) je na monackých akciách varená-pečená.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.