Roztiahnuté nohy, lascívne pózy - kampaň slávnej značky pobúrila!

Pohoršené reakcie vyvolala vo Francúzsku reklama slávnej módnej značky Yves Saint Laurent (YSL), ktorá ukazuje pochudnuté manekýnky v zmyselných pózach.

Modelka na jednom zo záberov reklamy na kolekciu Yves Saint
Laurent.
Modelka na jednom zo záberov reklamy na kolekciu Yves Saint Laurent.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Yves Saint Laurent

Krátko pred stredajším Medzinárodným dňom žien sa na sociálnych sieťach objavili početné výzvy k zákazu kampane. Podľa ich autorov sa jedná o ponižovanie žien na sexuálny objekt. Kriticky sa podľa agentúry AFP vyjadril aj francúzsky úrad pre reguláciu reklamy ARPP.

Na jednej snímke reklamnej kampane má ležiaca žena so sieťovanými pančuchami provokatívne roztiahnuté nohy. Na inom má veľmi vychudnutá mladá žena vysoké podpätky, stojí na kolieskových korčuliach a skláňa sa ku stoličke spôsobom, ktorý kritici označujú za veľmi explicitný, nemravný. Podľa niektorých je to „reklama na anorexiu“, či dokonca „navádzania na znásilnenie“.

„Tieto plagáty sú bezpochyby prehreškom. Ponižovanie žien, predstavovanie žien ako osôb, ktoré sa ponúkajú, to je to, čo séria záberov predkladá mladému publiku, ktoré je krehké. Nie som si istý, že všetky tieto ženy-klientky mali chuť vyslať podobný signál,“ povedal AFP riaditeľ ARPP Stéphane Martin. Oznámil, že do konca týždňa etická porota úradu rozhodne o prijateľnosti kampane.

Už v pondelok však agentúra Reuters informovala o tom, že úrad požiadal vedenie YSL, aby zmenila reklamnú kampaň čo najskôr. „Reklamy sú veľmi vážnym porušením etických pravidiel reklamného priemyslu o zobrazovaní osôb v duchu osobnej dôstojnosti a rešpektu voči nim“. Definitívne rozhodnutie, či niečo také bude značke prikázané zo zákona, však padne až v piatok. Luxusná skupina Kering, ktorá vlastní značku YSL, sa zatiaľ k problému nevyjadrila.

Kioske in Paris .. @inezandvinoodh @hiandramartinez @ysl #SaintLaurent 9 rue de Grenelle 75007

Príspevok, ktorý zdieľa Anthony Vaccarello (@anthonyvacca­rello), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017–03–02T09:24:33+0­0:00“>Mar 2, 2017 o 1:24 PST</time>

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Martha Hunt

Sexi anjelik vkĺzol do bikín: Martha Hunt zvádzala na miamskej pláži

28.03.2017 00:00

Modelky, ktorým sa podarilo presadiť na americkom trhu, to nemajú ďaleko na pláž v Miami. A rady ju aj využívajú. Zaradila sa k nim aj Martha Hunt.

Carolina Lavinia

Blond anjelik v Miami vystrčil pazúriky: Takto zvádza sexi Carolina!

23.03.2017 00:00

Blonďaté vlasy, plné pery, krásne oči a ukážková figúra - dokonalá kombinácia na modelku? V prípade Caroliny Lavinie rozhodne áno.

Victoria Silvstedt

Švédska playmate medzi aristokratmi! Svoje prednosti tento raz...

20.03.2017 00:00

Niekdajšia plymate a modelka Victoria Silvstedt (42) je na monackých akciách varená-pečená.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.