Trumpove ženy ohúrili na bále! Ivanka ako princezná, Melania v bielom

Veľké prekvapenie na záver! Nová prvá dáma USA sa na inauguračnom bále objavila v kreácii, ktorú nevytvoril žiaden známy dizajnér, no zároveň si vybrala muža, ktorý má podiel na šatníku prvých dám uplynulých dvoch dekád.

Americký prezident Donald Trump prichádza s manželkou
Melaniou Trumpovou na inauguračný bál. Prvá dáma je oblečená v šatách
od dizajnéra Hervého Pierra.
Americký prezident Donald Trump prichádza s manželkou Melaniou Trumpovou na inauguračný bál. Prvá dáma je oblečená v šatách od dizajnéra Hervého Pierra.
Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Manželka nového amerického prezidenta, slovinská rodáčka Melania Trump oslovila pri tvorbe slávnostných šiat bielych šiat s architekturálnym živôtikom a rozparkom dizajnéra Hervého Pierra. Francúzsky rodák nepatrí medzi mediálne známe mená svetového módneho priemyslu, ale zároveň je skúseným návrhárom a tiež verným a ostrieľaným spolupracovníkom pri tvorbe imidžu prvých dám. V minulosti sa podieľal na tvorbe inauguračnej garderóby Hilary Clintonovej, ale tiež Barbary Bushovej aj Michelle Obamovej. Každá z nich si síce obliekla na seba model známej americkej značky, ale za ich podobou stál práve Pierre.

„Je poctou obliekať prvú dámu Ameriky. Počas mojich viac ako dvadsiatich rokov v tejto krajine som obliekol všetky prvé dámy. Hilary Clintonovú do šiat od Oscara de la Rentu, pani Bushovú a pani Obamovú do šiat od Caroliny Herrery. Som šťastný a cítim sa poctený, že som mohol obliecť aj Melaniu Trumpovú. Tentoraz do šiat pod vlastným menom,“ komentoval vo vyhlásení pre portál WWD.com Pierre.

„Bola to úžasná skúsenosť. Ona veľmi dobre vie, čo chce a naše rozhovory boli veľmi jednoduché. Ako bývalá modelka vie toho o móde veľa. Pri tvorbe šiat sme okamžite našli spoločnú reč,“ doplnil ešte Hervé Pierre, ktorý sa do USA presťahoval v roku 1995 a začal tvoriť v ateliéri Oscar de la Renta. Následne prešiel ateliérmi Vera Wang a Bill Blass, aby dostal ponuku na post kreatívneho dizajnéra u Caroliny Herrery. Momentálne je Pierre na voľnej nohe.

Ivanka Trump a jej manžel Jared Kushner, ktorý bude hlavným
poradcom prezidenta Donalda Trumpa, na inauguračnom bále.
Ivanka Trump a jej manžel Jared Kushner, ktorý bude hlavným poradcom prezidenta Donalda Trumpa, na inauguračnom bále.
Autor: Reuters, LUCY NICHOLSON

Z dielne venezuelsko-americkej dizajnérky Caroliny Herrery, ktorej salón v minulosti obliekol už spomenutú Barbara Bushovú aj Michelle Obamovú, pochádzali však ďalšie ostrosledované šaty piatkového večera. Predviedla sa v nich Ivanka Trump – dcéra nového amerického prezidenta a manželka jeho hlavného osobného poradcu Jareda Kushnera. Podľa médií vyzerala ako princezná a objavili sa aj konštatovania, že výrazne zatienila prvú dámu Melaniu. O to, ktorá z nich sa vám páčila viac, môžete zahlasovať v našej ankete.

Ktorá z Trumpových žien sa vám páči viac na inauguračnom bále?

Prvá dáma USA Melania Trump zaujala aj počas denného programu a návštevy Bieleho domu, kde s manželom vymenia Barracka Obamu a jeho polovičku Michelle. Na sebe mala belasý kostým od Ralpha Laurena.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Martina Mečiarová

Mečiarová žiari šťastím! O svadbe s priateľom však zatiaľ mlčí

22.02.2017 00:00

Bývalá moderátorka televízie Markíza Martina Mečiarová je už vyše roka šťastne zadanou dámou.

Penelope CRuz

Ani topmodelka, ani mladučká hviezda! Zvíťazila ohnivá krása Cruzovej

22.02.2017 00:00

Penelope Cruz (42) zažiarila v spoločnosti hviezd počas londýnskej prehliadky známej značky.

Emma Watson

Hra proti pravidlám! Emma Watson nie je žiadna princezná, ohúri inak

21.02.2017 14:00

Už o pár týždňov budú môcť herečku Emmu Watsonovú vidieť diváci po celom svete v klasickej rozprávke Kráska a zviera.

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.