Móda cien Český lev: Banášová opäť za hviezdu, Mauréry krásnou dámou

Hoci sú ceny Český lev sviatkom kinematografie našich západných susedov, slovenské zastúpenie nechýbalo. Hneď niekoľko dám na seba strhlo počas večera pozornosť.

Moderátorka Adela Banášová na vyhlásení cien Český
lev.
Moderátorka Adela Banášová na vyhlásení cien Český lev.
Autor: Profimedia

Celý večer na očiach bola moderátorka Adela Banášová, ktorú si organizátori akcie pozvali, aby večer moderovala. Prvé reakcie českých médií len potvrdilo to, že blondínka svojím moderátorským umením dokáže zabodovať u publika každého druhu. Vtipné bonmoty či pohotové reakcie k nej už akosi patria a nesklamala ani v Česku.

Príjemný pohľad bol však na ňu aj v prípade módnej voľby – a treba dodať, že u Banášovej sú občas módne voľby diskutabilné. Tentoraz však stavila na istotu a vybrala si večerný model šiat na jedno rameno, ktorý jemne zdôraznil a opticky vylepšil krivky pomocou našívaných lurexových prúžkov na živôtiku. Účes bol tiež stávkou na istotu, vlny prehodené do jednej strany a padajúce na plece s nežným líčením a k tomu výrazný doplnok v podobe zlatého náramku na ruke – fungovalo to dokopy dobre. Jediná výčitka smerovala ku kabelke, ktorá pôsobila viac ako kozmetická taštička než skutočná večerná listovka.

Slovenská herečka Zuzana Mauréry vyzerala veľmi pôvabne.
Slovenská herečka Zuzana Mauréry vyzerala veľmi pôvabne.
Autor: Profimedia

Istota je guľomet, povedala si pravdepodobne aj herečka Zuzana Mauréry nominovaná za film Učiteľka. Ale ak viete, čo vám pristane a lichotí, nie je zlé držať sa toho. Model šiat v temnej modrej farbe nápadne strihom pripomínal tie, ktoré mala na sebe počas Plesu v opere. Konieckoncov, vytvorila ich aj rovnaká návrhárka – Jana Kuzmová. Odhalené ramená s lodičkovým výstrihom, dôraz na krásnu šiju a tiež zvýraznený driek pomocou drobného detailu kovovej pracky – to všetko fungovalo v prospech nositeľky a Mauréry patrila medzi najelegantnejšie dámy večera – zatienila aj mnoho českých herečiek.

Medzi nimi už tradične nechýbali dámy ako Anna Geislerová či Martha Issová, ktorú sú na módnom poli väčšinou zárokou uspokojenia. Prvá menovaná zvolila priehľadný model s jemnými vyšívanými detailmi a čipkovanými lemami v živôtiku od Kláry Nademlýnskej, druhá zase pompéznejší model večernej róby z dielne značky Chatty. Zaujala príťažlivá farebnosť, ale aj strihové riešenie – veľmi dobrá voľba!

Herečka Martha Issová vyzerala veľmi pôvabne v kreácii z
dielne značky Chatty.
Herečka Martha Issová vyzerala veľmi pôvabne v kreácii z dielne značky Chatty.
Autor: Profimedia

Na galavečere nechýbala ani Slovenka Zuzana Kronerová, ktorá tiež mala v hre jednu nomináciu. Už tradične zaujímavé okuliare s príjemným líčením aj účesom doplnila modelom splývavých červených minimalistických šiat s okrúhlym výstrihom. Lesklý materiál bez definovania proporcií je však takmer vždy ošemetná záležitosť a potvrdilo sa to aj v tomto prípade. Ak voliť splývavé materiály, ktoré padajú okolo postavy, potom by možno bola lepšia inšpirácia Simonou Stašovou.

Kronerovej česká kolegyňa si vybrala kombináciu širokých čiernych nohavíc siahajúcich až po zem a dlhého bieleho pláštika s jemným áčkovým rozšírením. Práve farebný kontrast, ale aj matnosť materiálu hrala v jej prospech a fungovala lepšie ako u Kronerovej.

Slovenská herečka Zuzana Kronerová.
Slovenská herečka Zuzana Kronerová.
Autor: Profimedia
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Andrea Verešová

Diva Verešová vytrela zrak českým dámam. Hviezdou akcie bola ona!

26.03.2017 00:00

Andrea Verešová vie, ako na slávnostnom gala zažiariť. Podarilo sa jej to aj vo štvrtok večer.

Mariana Downing a Marc Anthony

Prvýkrát s novou milenkou! Lopezovej ex ukázal svoju 21-ročnú krásku

25.03.2017 11:50

O ich romániku médiá informovala už pred pár týždňami. Tento sa prvýkrát objavili spolu oficiálne na spoločenskom podujatí.

Markéta Hrubešová a Petr Sysel

Najsexi ryšavka Jakubiskovho hitu po rokoch: Pozrite, aká je stále zvodná!

25.03.2017 00:00

Herečku Markétu Hrubešovú azda najviac preslávilo účinkovanie vo filme Juraja Jakubiska Sedím na konári a je mi dobre.

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.