Müller rozospieval bratislavskú Inchebu

Veľkolepým koncertom v bratislavskej Inchebe uzavrel v stredu večer Richard Müller svoje miniturné po troch slovenských mestách. Vypredaná hala C si užila poriadnu zmes gitarovej muziky, klávesových sól, niekoľkých hudobných štýlov a skvelých muzikantských kapacít.

08.12.2005 01:11
debata

Nad týmto všetkým však jednoznačne dominoval (a nielen vďaka výške) slovenský spevák, ktorý má na konte niekoľko výborných platní a množstvo ocenení. Úvod koncertu patril zahrievaciemu „pochodovému“ Plesovému maršu, ktorý s krátkym slovom speváka prešiel do veľkého hitu Nebude to ľahké.

Müller publikum nijako nešetril, striedal staršie pesničky so skladbami z posledného albumu 44 a to všetko za výdatnej podpory hudobníkov a samotných divákov. Atmosféru v bratislavskej Inchebe si dosýta užili aj americkí muzikanti, ktorých spojenie na jednom pódiu Richard ešte dlho bude považovať za zázrak.

Mike Caffrey a Hiram Bullock dostávali publikum do varu aj rôznymi pódiovými „kreáciami“. V druhej polovici koncertu dokonca obaja zoskočili z pódia a premiestnili sa medzi ľudí. Vlasatého Hirama musela brániť ochranka, keď sa predieral davom nadšených fanúšikov (samozrejme, neustále hrajúc na gitare). Caffrey sa zase stratil z pódia tak, že na pár minút ani samotná ochranka nevedela, kam zmizol. Cestu k nemu ukázal až bodový reflektor, ktorý slávneho gitaristu našiel medzi ľudmi na pravom balkóne haly C, kde si vybrnkával svoje sólo.

Takmer každá skladba prezentovaná v ten večer na pódiu sa dočkala aj svojho „monumentálneho“ partu, či už na gitare, klávesách, alebo bicích. Hudobníci si spoločne s Richardom očividne užívali koncert každou sekundou. Neustále vymýšľali nové a nové krokové choreografie na pódiu či mimo neho. Vtipným bol aj moment, keď muzikantská partia vytiahla spoza bicích bubeníka Omara Hakima, aby sa prišiel bratislavskému publiku ukázať. Ľudia ho patrične ocenili potleskom a ani on sa teda nemohol cítiť ukrátený o obrovský aplauz, ktorý zožali ostatní muzikanti pri takmer každej pesničke.

Pri skladbe Cigaretka na dva ťahy si vypožičal aj spevácke kvality publika, ktoré nechal odspievať celú slohu. Určite sa tak trochu chcel predviesť pred americkými kolegami, ale nik mu to nemohol mať za zlé. Müller bol totiž na pódiu právoplatným kráľom. Po hitoch ako Už asi nie si, Tlaková níž, či Spočítaj ma prišiel na rad aj prvý veľký Müllerov hit Po schodoch. Upravená verzia tejto skladby bublala v latino rytmoch a tesne pred jej vygradovaným záverom Müller predstavil aj celé osadenstvo „zázračnej“ kapely. Hoci všetci po tejto skladbe zmizli v zákulisí, napokon sa celá zostava v zložení bubeník Omar Hakim, klávesák Cifford Carter, gitaristi Hiram Bullock a Mike Caffrey a basgiatrista Will Lee spoločne s Richardom vrátila znovu.

Prídavok musel byť – tlieskajúca, dupajúca a kričiaca Incheba by bez neho Müllera ani nepustila domov. Za neutíchajúceho potlesku museli títo vynikajúci hudobníci nielen pridávať ďalšie skladby, ale postupne si prevzali aj platinové platne za album 44. Richard Müller sa dočkal aj darčeka, keď mu Martin Nikodým priamo na koncert do Incheby priniesol Strieborného slávika, ktorého minulú sobotu tento slovenský spevák získal.

Po troch koncertoch na Slovensku čaká jedného z najlepších slovenských spevákov ešte vystúpenie v Prahe. Ani tam nebude chýbať „božská“ zostava, ktorú sa mu podarilo pritiahnuť na Slovensko. A podľa toho, čo spolu predviedli v Bratislave, z nich určite padnú na zadok aj bratia Česi.

" .{target:}":[http://koktail.pravda.sk/sk_khudba.asp?…]

////Informácie o tom, prečo sa niektorí fanúšikovia nedostali na koncert Richarda Müllera si prečítajte tu.////

debata chyba