JOJ-ka opäť stavila na Koleníka! Bude pátrať po sériovom vrahovi

V novinke s názvom 1890 sa diváci prenesú na koniec 19. storočia. A vraždiť sa bude v kaštieli v Betliari.

Ján Koleník
Ján Koleník v seriáli 1890 stvárňuje hlavnú postavu, detektíva Jánosa Martona.
Autor:

Mladý, no svojimi modernými vyšetrovateľskými metódami a úspechmi preslávený detektív Jánoš Marton, ktorého stvárňuje (Ján Koleník) z Pešti prichádza na zámok Betliar riešiť tajomnú, brutálnu vraždu slúžky. A na tomto mieste vstupuje do rodinných tajomstiev, ktoré sľubujú temné zápletky plné napätia. Detektíva čaká náročné pátranie po zvrátenom páchateľovi, ktorý je podľa jeho teórie prvým sériovým vrahom v dejinách Uhorska. To všetko čaká divákov v novom seriáli s názvom 1890.

Danica Matušová (vľavo) a Anikó Vargová v seriáli 1890.
Danica Matušová (vľavo) a Anikó Vargová v seriáli 1890.
Autor: Marián Datko

Pod historický seriál sa podpísal režisér Peter Begányi a televízia JOJ ho venuje divákom ako darček k jej 15. narodeninám. „Mám rád Gemer, je to krásna oblasť Slovenska, aj preto som si vymyslel seriál odohrávajúci sa v Betliari,“ opísal a pokračoval: „Námet sa zrodil pred dvoma rokmi a samotné nakrúcanie sme zvládli za pol roka, i keď mne sa zdalo, akoby sme nakrúcali celú večnosť.“

Scenáristka projektu prezradila: „Rozhodli sme sa divákom ponúknuť seriál zasadený do obdobia konca 19. storočia, ale nejde o dokument. Názov seriálu, 1890, nás dostáva do istého obdobia, kde vládnu špecifické spoločenské vzťahy a tie sme v seriáli chceli zachytiť. Ide o zaujímavé obdobie pre tvorcov, pretože v tomto čase ešte ľudia verili na povery, mágiu, na druhej strane je to obdobie prevratných objavov, ktoré zmenili svet. A všetky tieto skutočnosti nás pri tvorbe scenára inšpirovali. Preto dúfame, že pre diváka bude námet akraktívny.“

Vica Kerekes v seriáli 1890.
Vica Kerekes v seriáli 1890.
Autor: JOJ
V seriálových úlohách sa okrem Jána Koleníka predvedie Danica Matušková, Vica Kerekes a Anikó Vargová. V mužských postavách sa diváci môžu tešiť na Martina Nahálku, Milana Ondríka či českého herca Filipa Kaňkovského. Prvý diel seriálu 1890 štaruje na JOJ-ke 5. marca o 20.35.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Herečka Brie Larson v kreácii Oscar de la Renta.

Larson nakrúca. Bude prvá žena, ktorá kandidovala na prezidentku

23.03.2017 17:54

Americká herečka Brie Larson si zahrá v snímke Victoria Woodhull.

Herečka Penelope Cruz na zábere z prehliadky britského domu Burberry.

Potvrdené! Herečka Penelope Cruz si zahrá Donatellu Versace

23.03.2017 08:20

Španielska herečka Penélope Cruz sa predstaví v pripravovanej tretej sérii kriminálnej antológie American Crime Story.

Vraždy v Midsomeri. Herec John Nettles

Kultová detektívka slávi 20 rokov: Vraždy v Midsomeri stále bodujú

23.03.2017 00:00

Britský seriál Vraždy v Midsomeri, ktorého prvý diel mal premiéru pred 20 rokmi, 23. marca 1997, sa radí k najobľúbenejším televíznym detektívkam.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Theresa Mayová

Mayová rokovala s Kaczynským o budúcnosti Poliakov v Británii

23.03.2017 20:24

O situácii Poliakov žijúcich vo Veľkej Británii, ale aj o otázkach bezpečnosti a obrany sa vo štvrtok hovorilo pri stretnutí Theresy Mayovej a Jaroslawa Kaczynského.

devinska nova ves

Padne pre korupciu prvá firma?

23.03.2017 20:00

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie.

diskusia k zruseniu amnestii, Kubina, Mrazova, Kresak, Babiak

Debata o amnestiách poslancov nelákala

23.03.2017 19:31

Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia.