Vráti sa nočný recepčný? Tvorcovia seriálového hitu už majú plán

Tvorcovia americko-britského seriálu Nočný recepčný (2016), známeho aj pod názvom Nočný manažér, pripravujú druhú sezónu.

Tom Hiddleston
Herec Tom Hiddleston na archívnom zábere.
Autor: ,

Počas konferencie INTV v Jeruzaleme to potvrdila režisérka Susanne Bier. „Pomaly pripravujeme scenár. Veľmi chceme druhú sezónu, ale nechceme urobiť niečo, čo nedosiahne úroveň tej prvej. To by bol naozaj zlý nápad,“ vyjadrila sa dánska režisérka. 

Predlohou seriálu je kniha The Night Manager spisovateľa Johna le Carrého z roku 1993 (v češtine vyšla pod názvom Noční recepční, pozn. SITA), ktorá však nemá pokračovanie. Minulý rok v marci sa televízia BBC vyjadrila, že s autorom rokuje o plánoch na pokračovanie seriálu. 

Hlavnou postavou príbehu je britský vojak Jonathan Pine, ktorý pracuje ako nočný recepčný v luxusnom hoteli. Práve tu sa stretáva so Sophie, ktorá mu poskytne usvedčujúce dokumenty o Richardovi Onslowovi Roperovi, anglickom obchod­níkovi so zbraňami. V mi­nisérii Nočný recepčný si Pinea zahral Tom Hiddleston, Ropera stvárnil Hugh Laurie a Olivia Colman sa predstavila ako agentka Angela Burr. Seriál získal tri Zlaté glóbusy a dve Primetime Emmy. Finále minisérie sledovalo počas premiéry vlani v marci na BBC viac ako deväť miliónov ľudí. 

John le Carré v utorok oznámil vydanie novej knihy o špiónovi Ge­orgeovi Smileym, ktorý sa vráti po 25 rokoch od vydania poslednej knihy. BBC tiež pripravuje adaptáciu románu The Spy Who Came in from the Cold z roku 1963 (v č­eštine vyšla pod názvom Špion, který se přišel ohřát, pozn. SITA), kde vystupuje Smiley. Odvysielať by ju mali budúci rok

David Schwimmer

Tento herec túžil po úlohe Joeyho v Priateľoch! Na konkurze pohorel

30.03.2017 01:39

Rok 1994 mohol priniesť úspech aj jemu. Nestalo sa tak, no jeho kariéra aj tak napredovala.

Diana Mórová a Hana Gregorová

Mórová: Pri Švehlovej sa žiaden muž dlho neohreje

30.03.2017 00:00

Okolo Ivany Švehlovej sa aj v pokračovaní seriálu Panelák budú točiť muži. A aký vzťah ju čaká s jej svokrou?

Amber Heard

Deppova bývalá ide točiť s Agnieszkou Holland. Bude vrahyňou

28.03.2017 16:10

Americká herečka Amber Heard sa predstaví v hlavnej úlohe pripravovaného krimitrileru The Kind Worth Killing.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.