Hra o tróny sa vráti v júli. Premiéru zdržiava zlé počasie

Siedma sezóna seriálu Hra o tróny (2011) bude mať premiéru 16. júla. Tvorcovia obľúbeného projektu to oznámili prostredníctvom live streamu na sociálnej sieti Facebook.

Herečka Lena Headey na zábere zo seriálu Hra o tróny.
Herečka Lena Headey na zábere zo seriálu Hra o tróny.
Autor: ,

Počas neho sa z kocky ľadu, ktorú ošľahávali plamene, vynorili kovové číslice predstavujúce dátum vysielania prvej epizódy novej série. Fanúšikovia a fanúšičky si vzápätí mohli pozrieť nový teaser trailer, v ktorom možno vidieť rozpadávajúce sa symboly jednotlivých rodov naznačujúce príchod Veľkej vojny. 

Doterajšie sezóny Hry o tróny mali premiéry spravidla v apríli. Aktuálnu sériu museli tvorcovia odložiť na neskôr, aby mohli prispôsobiť nakrúcanie viacerým podmienkam, medzi ktoré patrilo aj ponuré počasie. Na rozdiel od doterajších sezón, ktoré ponúkli vždy po desať epizód, bude mať očakávaná séria o tri časti menej. V nových epizódach sa opäť predstavia Peter Dinklage, Kit Harington, Lena Headey, Emilia Clarke či Nikolaj Coster-Waldau. 

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Prichádza však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky.

Hoci predlohou seriálu je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich. Seriál by mal skončiť ôsmou sezónou v roku 2018. Televízia HBO, ktorá za projektom stojí, uvažuje aj o možnom prequeli.

David Schwimmer

Tento herec túžil po úlohe Joeyho v Priateľoch! Na konkurze pohorel

30.03.2017 01:39

Rok 1994 mohol priniesť úspech aj jemu. Nestalo sa tak, no jeho kariéra aj tak napredovala.

Diana Mórová a Hana Gregorová

Mórová: Pri Švehlovej sa žiaden muž dlho neohreje

30.03.2017 00:00

Okolo Ivany Švehlovej sa aj v pokračovaní seriálu Panelák budú točiť muži. A aký vzťah ju čaká s jej svokrou?

Amber Heard

Deppova bývalá ide točiť s Agnieszkou Holland. Bude vrahyňou

28.03.2017 16:10

Americká herečka Amber Heard sa predstaví v hlavnej úlohe pripravovaného krimitrileru The Kind Worth Killing.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.