Farárka deťom povedala natvrdo: Santa Claus neexistuje! Teraz sa kajá

Anglikánska farárka Margaret McPhee z mesta Stalham žiakom prvého stupňa základnej školy otvorene povedala, že Father Christmas, obdoba amerického Santa Clausa, neexistuje.

Father Christmas n
Father Christmas nie je skutočný. Anglikánska farárka týmto vyhlásením vzala sny niekoľkým deťom.
Autor:

Po smršti sťažností rodičov sa ospravedlňovala, informoval server BBC News. McPhee si vybrala svoju chvíľku úprimnosti počas predvianočnej besiedky pre školopovinné deti v kostole Panny Márie v Stalhame v grófstve Norfolk.

Keď sa miestny kaplán detí opýtal, aký je zmysel Vianoc, jeden zo žiačikov odpovedal, že Father Christmas. Na to farárka reagovala slovami, že táto postava nie je skutočná.

Jeden z rodičov na Facebooku napísal, že po slovách pani McPheeovej už nebude svoje deti posielať do kostola. Iný rodič konštatoval, že farárka jeho dieťaťu „skazila čaro“ Vianoc.

Pastorka sa za svoje výroky ospravedlnila a označila ich za „necitlivé a nemiestne“. Podľa miestnej školy McPhee potvrdila, že „v budúcnosti nebude taká vyjadrenia vyhlasovať“.

Norfolcký duchovný Jan McFarlane vyhlásil, že „Margaret je citlivá a vnímavá pastorka, ktorej unikla poznámka, ktorú okamžite ľutovala“. „Rýchlo a bezvýhradne sa ospravedlnila a ľutuje akúkoľvek bolesť, ktorú jej vyjadrenie mohlo spôsobiť,“ zdôraznil McFarlane.

Herečka Tereza Brodská.

Tereza Brodská: Aj moriak patrí k jej sviatkom

26.12.2016 17:00

Česká herečka Tereza Brodská považuje Vianoce za jeden z najdôležitejších sviatkov v roku.

Herec Ján Koleník ako hrdina novej kriminálky TV JOJ - projektu Za sklom

Aký Silvester čaká herca Jána Koleníka?

25.12.2016 17:30

Vianoce sú pre Jána Koleníka časom návratu domov, ticha, spomienok, rozjímania, relaxu a pohody. Aj tento rok ich oslavuje s najbližšou rodinou.

Ľubomír Paulovič

Ľubomír Paulovič: Kedysi bral stromček priamo z lesa, dnes...

25.12.2016 15:06

Šesťdesiatštyriročného herca vraj najviac počas sviatkov baví prechádzať sa po lese a vymýšľať zábavky pre deti.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Theresa Mayová

Mayová rokovala s Kaczynským o budúcnosti Poliakov v Británii

23.03.2017 20:24

O situácii Poliakov žijúcich vo Veľkej Británii, ale aj o otázkach bezpečnosti a obrany sa vo štvrtok hovorilo pri stretnutí Theresy Mayovej a Jaroslawa Kaczynského.

devinska nova ves

Padne pre korupciu prvá firma?

23.03.2017 20:00

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie.

diskusia k zruseniu amnestii, Kubina, Mrazova, Kresak, Babiak

Debata o amnestiách poslancov nelákala

23.03.2017 19:31

Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia.