Mali sme výpadok pŕs, reagoval s humorom The Sun na konkurenciu

Bulvárny denník The Sun sa vysmial médiám, ktoré v minulých dňoch napísali, že najčítanejší britský denník zrejme "konečne" ustúpil od tradičných obrázkov polonahých dievčat na tretej strane.

Ilustračný záber novín The Sun z Veľkej Británie.
Ilustračný záber novín The Sun z Veľkej Británie.
Autor: ,

S poznámkou „Mali sme výpadok pŕs“ na titulnej strane odkázal vo štvrtkovom vydaní na tretiu stranu s novým obnaženým dámskym poprsím.

Špekulácie ohľadom zásadnej redakčnej zmeny vyvolalo pondelňajšie vydanie denníka, v ktorom sa na tretej strane nečakane objavila modelka v spodnej bielizni, teda aj s podprsenkou. The Sun zábery neuverejňuje vždy – zámerne sa neobjavujú vo víkendových vydaniach a v posledných rokoch ich denník neobsahoval ani počas niektorých všedných dní.

K rozdúchanie úvah o tom, že The Sun zrejme nakoniec podľahol tlaku kritikov svojej „tretej strany“, ale prispel blízky denník The Times. V utorok totiž napísal, že redakcia od tejto tradície potichu ustupuje a že koniec nahotiniek schválil Rupert Murdoch, majiteľ oboch periodík.

The Sun dnes ale verejnosť vyvádza z omylu. „V súvislosti s nedávnymi správami v ostatných médiách by sme radi dali najavo, že toto je strana 3 a toto je snímka 22-ročnej Nicole z Bournemouthu,“ oznamuje text sprevádzajúci nový „topless“ obrázok. K celému humbuku denník ešte ironicky dodáva: „Radi by sme sa ospravedlnili novinárom z tlačených médií, televízií a rozhlasov, ktorí strávili uplynulé dva dni hovorením a písaním o nás.“

Snímky dievčat hore bez začal The Sun zverejňovať na tretej strane v roku 1970 krátko po tom, čo Murdoch denník kúpil. Nápad, ktorý prispel k prudkému rastu nákladu, skopírovali ďalšie bulváre v Británii aj v zahraničí, hoci niektoré od týchto snímok už upustili.

Polonahé dievčatá zvyčajne dopĺňa krátky text citujúci dosť nepravdepodobný názor modelky na nejakú aktualitu, často spojenú s témou, ktorú The Sun presadzuje.

Proti týmto fotografiám už dlhšiu dobu protestujú feministky, ale aj iní odporcovia, ktorí ich kritizujú ako sexistické a „z módy“. Protestné petície na internete podľa BBC už zhromaždila viac ako 250 000 podpisov. The Sun v írskom vydaní prestal tlačiť dievčatá s nahými prsiami už v roku 2013.

Šéfkuchár Wolfgang Puck

Delikatesy od výmyslu sveta: Čo budú jesť hviezdy na Oscaroch?

20.02.2017 09:30

Najvýznamnejší večer filmového Hollywoodu, ktorý tento rok pripadne na nedeľu 26. februára, si žiada aj skvelé menu.

Prince

Najdojímavejšia rozlúčka s Princom! Herci z Broadway rozcítia aj vás

22.04.2016 11:57

Nad úmrtím speváka Princa, ktorého našli mŕtveho vo štvrtok v jeho dome, vyjadrili smútok mnohí hudobní kolegovia.

Crabbie's Grand National Festival

Alkohol, krik a (ne)vkusná móda! Dámy na dostihoch dvíhajú obočie...

08.04.2016 18:20

Pre lokálnych nadšencov sú dostihy v Liverpoole každý rok príležitosťou na poriadnu zábavu.

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.