Vo filme o Šialenom Maxovi majú veľký priestor české vozidlá Tatra

V austrálsko-americkom akčnom filme Mad Max: Šialená jazda, ktorý mal premiéru minulý týždeň, dostali veľký priestor české vozidlá Tatra.

Mad Max: Šialená jazda
Záber z filmu Mad Max: Šialená jazda, na ktorom vidieť okrem hlavných hrdinov aj nákladný automobil Tatra. Tvorcovia ho však upravili a zmenili na nepoznaanie do futuristického vzhľadu.
Autor:

Filmári pri nakrúcaní použili nákladné autá, ktoré im pred šiestimi rokmi predal austrálsky dealer kopřivnickej automobilky, uviedla vo štvrtok za Tatru Kateřina Navarová.

Uviedla, že filmári kúpili tri vozidlá. „Vo filme sú naše autá, ale natoľko zmenené, že len naozajstný odborník spozná, že ide o podvozok Tatra,“ povedala Navarová.

O tom, že tatry budú účinkovať v snímke o šialenom Maxovi, podľa nej zástupcovia automobilky vopred nevedeli. „Podvozky Tatra sú ale všeobecnosti pri filme obľúbené pre schopnosť ísť veľkou rýchlosťou v ťažkom teréne,“ povedala Navarová. Filmové spoločnosti si podľa nej vozidlá od seba navzájom kupujú a potom napríklad vymieňajú nadstavby.

Navarová doplnila, že vodičom filmárov, ktorí si tatrovky pred šiestimi rokmi kúpili, vtedy dával školenie pretekár Tomáš Tomeček. Patrí medzi najskúsenejších českých pilotov kamiónov v diaľkových rely, v posledných piatich rokoch štartoval v súťaži Africa Eco Race, ktorá vedie po stopách pôvodného Dakaru.

Čítajte viac

Šéfkuchár Wolfgang Puck

Delikatesy od výmyslu sveta: Čo budú jesť hviezdy na Oscaroch?

20.02.2017 09:30

Najvýznamnejší večer filmového Hollywoodu, ktorý tento rok pripadne na nedeľu 26. februára, si žiada aj skvelé menu.

Prince

Najdojímavejšia rozlúčka s Princom! Herci z Broadway rozcítia aj vás

22.04.2016 11:57

Nad úmrtím speváka Princa, ktorého našli mŕtveho vo štvrtok v jeho dome, vyjadrili smútok mnohí hudobní kolegovia.

Crabbie's Grand National Festival

Alkohol, krik a (ne)vkusná móda! Dámy na dostihoch dvíhajú obočie...

08.04.2016 18:20

Pre lokálnych nadšencov sú dostihy v Liverpoole každý rok príležitosťou na poriadnu zábavu.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Theresa Mayová

Mayová rokovala s Kaczynským o budúcnosti Poliakov v Británii

23.03.2017 20:24

O situácii Poliakov žijúcich vo Veľkej Británii, ale aj o otázkach bezpečnosti a obrany sa vo štvrtok hovorilo pri stretnutí Theresy Mayovej a Jaroslawa Kaczynského.

devinska nova ves

Padne pre korupciu prvá firma?

23.03.2017 20:00

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie.

diskusia k zruseniu amnestii, Kubina, Mrazova, Kresak, Babiak

Debata o amnestiách poslancov nelákala

23.03.2017 19:31

Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia.