Číňan žaluje herečku, ktorá sa na neho uprene pozerala z televízie

Slávnu čínsku herečku Čao Wej (Zhao Wei) sa rozhodol žalovať nemenovaný muž za to, že na neho príliš intenzívne pozerala z televíznej obrazovky a spôsobila mu tým "duševnú ujmu", napísal denník The Guardian.

Čínska hviezda Čao Wej (Zhao Wei).
Čínska hviezda Čao Wej (Zhao Wei).
Autor: ,

Žalobca uvádza, že ku kritickému okamihu došlo počas vysielania seriálu Tigria matka v hlavnom vysielacom čase. Čao Wej, ktorá patrí v Číne k najznámejším herečkám, stvárnila hlavnú ženskú rolu v dramatickom seriáli o boji rozvedeného páru vychovať spoločnú dcéru.

Súd v Šanghaji, kde bola žaloba podaná, odmietol potvrdiť, či prípad prijal. Čínska tlač však citovala istého súdneho úradníka, ktorý vyhlásil, že by „snáď nebolo nutné plytvať súdnymi zdrojmi na niečo podobné“.

Tento prípad vyvolal čerstvé obavy z nárastu podobne obskurných žalôb po tom, čo od prvého mája vstúpila do platnosti nová právna úprava týkajúca sa zamietania žalôb. Súdy teraz musia poskytnúť jasne formulované dôvody, prečo žalobu zamietli – a občania majú právo sa proti podobnému rozhodnutiu odvolať.

Táto zmena už znamenala takmer tridsaťpercentný nárast počtu podaných žalôb v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Prijatá bola preto, aby zabránila „obstrukčným rokovaniam“ súdov aj oficiálnych činiteľov. Prípad žaloby proti slávnej herečke je avšak teraz uvádzaný ako exemplárny príklad toho, ako budú ľudia novo nadobudnuté právo zneužívať, dodal The Guardian.

Šéfkuchár Wolfgang Puck

Delikatesy od výmyslu sveta: Čo budú jesť hviezdy na Oscaroch?

20.02.2017 09:30

Najvýznamnejší večer filmového Hollywoodu, ktorý tento rok pripadne na nedeľu 26. februára, si žiada aj skvelé menu.

Prince

Najdojímavejšia rozlúčka s Princom! Herci z Broadway rozcítia aj vás

22.04.2016 11:57

Nad úmrtím speváka Princa, ktorého našli mŕtveho vo štvrtok v jeho dome, vyjadrili smútok mnohí hudobní kolegovia.

Crabbie's Grand National Festival

Alkohol, krik a (ne)vkusná móda! Dámy na dostihoch dvíhajú obočie...

08.04.2016 18:20

Pre lokálnych nadšencov sú dostihy v Liverpoole každý rok príležitosťou na poriadnu zábavu.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.

Theresa Mayová

Mayová rokovala s Kaczynským o budúcnosti Poliakov v Británii

23.03.2017 20:24

O situácii Poliakov žijúcich vo Veľkej Británii, ale aj o otázkach bezpečnosti a obrany sa vo štvrtok hovorilo pri stretnutí Theresy Mayovej a Jaroslawa Kaczynského.

devinska nova ves

Padne pre korupciu prvá firma?

23.03.2017 20:00

Prvýkrát sa môže stať, že za korupciu bude pykať celá firma. Eseročke, ktorú polícia obvinila tento týždeň, hrozí zákaz činnosti alebo aj zrušenie.

diskusia k zruseniu amnestii, Kubina, Mrazova, Kresak, Babiak

Debata o amnestiách poslancov nelákala

23.03.2017 19:31

Bývalý sudca Ústavného súdu Juraj Babjak, ktorý podporil Budajov návrh na zrušenie amnestií, vo štvrtok povedal, že prijateľný je aj návrh, ktorý predložila vládna koalícia.