Táňa Pauhofová: Horiaci ker je absolútne výnimočný projekt

Herečka Táňa Pauhofová stvárňuje hlavnú rolu v trojdielnom televíznom filmu Horiaci ker. Pod vedením režisérky Agnieszky Hollandovej si zahrala advokátku Dagmar Burešovú, ktorá zastupovala matku Jána Palacha v procese proti poslancovi Vilémovi Novému.

06.02.2013 07:00
Horiaci ker Foto:
Herečka Táňa Pauhofová stvárňuje v projekte Horiaci ker advokátku Dagmar Burešovú.
debata

„Projekt považujem za absolútne výnimočný a som naň veľmi hrdá,“ netají sa svojím nadšením slovenská herečka. Prvé reakcie divákov boli pozitívne. Uvedomila si to aj jedna z hviezd SND.

„Videla som len prvú časť a sama som veľmi zvedavá na druhú a tretiu časť a až potom budem mať v hlave jasnú predstavu toho, čo sme spoločne spáchali,“ vysvetlila herečka. „Ale podľa reakcií ľudí a vôbec toho, že sa o tom hovorí a podľa mňa by sa hovoriť malo – nemyslím len o filme, ale samotnej téme, považujem za najlepšiu vec,“ doplnila Pauhofová, ktorá nezaháľa ani v divadle.

Počas uplynulého víkendu mala v Štúdiu SND premiéru hra Antigona v New Yorku od poľského dramatika Jakuba Glowackého. Pauhofová tiež účinkuje v predstaveniach Aj kone sa strieľajú, Konečná stanica túžba či detskom predstavení Mechúrik-Koščúrik.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Pravidelný pohyb sa dá robiť denne, ak vynecháte jazdu autom.
Veľké finančné rozhodnutia urobíte spoločne s...

+ Raňajky vás naštartujú, tak neváhajte a pokračujte v povinnostiach.
Ak ste veľa peňazí míňali, začnite ihneď so...