Viktor Horján: Na studenom Slovensku sa mi žije dobre

Biografiu Viktora Horjána pokrstili v stredu 20. februára Viliam Klimáček a Jozef Bednárik fľašou ružového šampanského.

21.02.2013 14:13
Viktor Horján Foto:
Knihu Zápisky z teplého domu pokrstili ružovým šampanským.
debata

Slávnostnému aktu predchádzala krátka talkšou, počas ktorej si herec zaspomínal na detstvo a nechal prítomných nahliadnuť aj do svojho súkromia.

Na otázku, ako sa mu žije na „studenom Slovensku“, ktorú položil Viliam Klimáček, odpovedal 37-ročný Horján hrdo sa hlásiaci ku svojej homosexuálnej orientácii optimisticky. „Na studenom Slovensku sa mi našťastie vďaka ľuďom, ktorí sú okolo mňa, žije dobre. Je to aj vďaka tomu, že mám v divadle také zázemie, aké mám,“ prezradil.

Sám o sebe pritom tvrdí, že je pestrofarebný. „Nevyčleňujem sa zo spoločnosti, ale snažím sa byť jej súčasťou. Nie sme iní – sme presne takí istí ako ostatní, akurát pätnásť minút denne zažívame sex s človekom rovnakého pohlavia ako sme my. Heterosexuálny muž to zas zažíva so ženou. To je jediný rozdiel – nič viac,“ uviedol Horján.

Jeho niekedy až prehnanú úprimnosť a priamosť ocenil v krátkom rozhovore pre agentúru SITA aj jeden z krstných otcov, režisér Viliam Klimáček. „Viktora by som opísal ako extrémne úprimného človeka, ktorý nemá problém hovoriť o tom, ako žije a prečo tak žije. On však úprimne nehovorí len o svojom štvorpercentnom údele, ale o všetkom, čo si o ľuďoch myslí. To mu síce občas prinesie doživotných nepriateľov, ale na druhej strane i ľudí, ktorí si ho veľmi vážia. Medzi takých patrím aj ja,“ vyjadril sa.

Knihu Zápisky z teplého domu napísala v spolupráci s Viktorom Horjánom novinárka Silvia Lispuchová. Titul obsahuje aj niekoľko súkromných hercových fotografií a výstrižky článkov, ktoré vyšli v rôznych slovenských periodikách. Ako sám autor tvrdí – bol by rád, keby tieto zápisky inšpirovali jeho „nevysporiadaných gej-kolegov“ k tomu, aby sami prišli na to, že žiť v klamstve je hlúposť.

debata chyba

+ Starajte sa o svoj zdravý úsmev, je to pre vás dôležité.
Pokúste sa byť viac kreatívny, sami tak budete mať zo...

+ Nechudnite tak, že prestanete jesť, uškodíte tým len sami sebe.
Nezabúdajte na cestovné poistenie, doprajte si...