Lucia Siposová nadchla Američanov, je najlepšia herečka

Slovenská herečka Lucia Siposová nadchla porotu na filmovom festivale v americkom Tiburone. Počas víkendu získala cenu za ženský výkon vo filme režisér Filipa Renča Hlídač č. 47.

30.03.2009 02:00
Lucia Siposová Foto:
Medzi hosťami na krste hudobnej stanice Musiq 1 sa objavila aj herečka Lucia Siposová.
debata

„Nemôžem tomu uveriť. Máme štyri ceny. Hlavnú a k tomu za réžiu, kameru a ženský herecký výkon pre Luciu Siposovú,“ citoval nadšeného Renča priamo z Ameriky server iDNES.cz. A jeho radosť bola namieste. V súťaži bolo tohto roku 124 snímok z 50 krajín a štyri ceny pre jeden titul, to sa tu nestáva často.

Slovenka Lucia Siposová sa najskôr objavila v Renčovom filme Na vlastné nebezpečie. Českému režisérovi sa však tak zapáčila, že ju obsadil aj do snímky Hlídač č. 47, kde hrá manželku Karla Rodena. „Bola to veľká príležitosť a sama som zvedavá, či som ju dobre využila,“ povedala minulý rok, krátko po nakrúcaní pre Pravdu, keď ešte ani zďaleka netušila, že za stvárnenie tejto postavy získa zahraničné ocenenie.

Paradoxom je, že americkú cenu dostala po tom, čo sa nadobro vrátila z New Yorku, kde žila tri roky. Slovenskému divákovi je známa aj z jojkárskeho seriálu Panelák, kde hrá opatrovateľku Vierku.

Slovenská herečka Lucia Siposová má asi slabosť...
Andy Kraus priznal, že do nových dielov...
+2Andy Kraus priznal, že do nových dielov...
debata chyba

+ S nadváhou ste nemali nikdy problém, ani mať nikdy nebudete.
Splácanie dlhov šetrí peniaze na úrokoch a zlepšuje...

+ Ste na tom výborne či už fyzicky alebo psychicky a aj budete.
Vyjednávanie o lepších zmluvných podmienkach môže...