Žaloba Franka Oceana netrápi. K ukradnutému hitu spravil klip

Americký spevák Frank Ocean zverejnil videoklip k skladbe Lost, a to aj napriek tomu, že práve táto pieseň je predmetom žaloby.

15.04.2013 10:00
Frank Ocean Foto: ,
Americký spevák Frank Ocean.
debata

Producent Micah Otano totiž tvrdí, že spolu s ďalším producentom Malayom zložil skladbu s názvom Daylight, ktorú však následne Malay ukradol, premenoval na Lost a ponúkol ju Oceanovi. Otano sa preto rozhodol Malaya, Oceana a tiež vydavateľstvá Island Def Jam a Universal zažalovať.

Samotné video obsahuje zábery zo spevákových ciest po svete vrátane návštevy pyramíd v Egypte alebo Eiffelovej veže v Paríži. Skladba pochádza z jeho debutového albumu Channel Orange (2012).

Prvým počinom 25-ročného Oceana bol mixtape Nostalgia, Ultra (2011). Po jeho vydaní si vyslúžil uznanie kritiky i periodík ako Pitchfork Media, Rolling Stone či The Guardian a následne sa umiestnil na druhej priečke rebríčka BBC Sound of 2012, ktorý predurčuje najväčšie hudobné hviezdy daného roka. Z nahrávky pochádzajú single Novacane či Swim Good.

V júli 2012 potom vydal spomínaný debutový album Channel Orange, ktorý sa v americkom i britskom rebríčku dostal na druhé miesto. Nahrávka je podľa kritikov z amerického magazínu Billboard najlepším albumom roka 2012 a získala tiež Grammy v kategórii Najlepší súčasný urban album.

debata chyba

+ Naplánovaný lekársky zákrok môžete bez obáv zrušiť, nebude potrebný.
Počítajte s dlhšou pracovnou prestávkou,...

+ Váš strach zo zubára je celkom zbytočný, iba čo vás unavuje.
Nedoriešený rodinný majetok získa iný, treba začať...