Sandále od Sklenaříkovej aj luxus modeliek v bazári. Pomôžu ženám

Šaty, kabelky, topánky či šperky a iné módne veci, ktoré kedysi patrili známym tváram, bude možné v sobotu získať za priaznivé sumy. V rámci akcie Ružový bazár tak zároveň prispejú záujemcovia na charitatívnu aktivitu.

20.06.2013 15:02
Soňa Skoncová, Jana Mutňanská a Mária Zelinová Foto:
Moderátorky Fashion TV (zľava) Soňa Skoncová, Jana Mutňanská a Mária Zelinová s kúskami z Ružového bazára.
debata

Výťažok z Ružového bazára pôjde na pomoc Nadácii Petra Dvorského Harmony, ktorá sa zaoberá prevenciou a diagnostikou fetálneho alkoholového syndrómu (FAS) u tehotných žien. Súčasťou sobotňajšej akcie v Bratislave budú aj prednášky o rôznej závislosti či zdravom životnom štýle.

Lákať však budú najmä exkluzívne kúsky zo šatníkov celebrít. Medzi tými, ktorí venovali do bazára niektorý zo svojich kúskov, je napríklad moderátorka Barbora Rakovská, topmodelka Adriana Sklenaříková, ex-premiérka Iveta Radičová, tenistka Dominika Cibulková, ale aj Milan Markovič a mnohí ďalší.

Spoluorganizátorka akcie Gabriela Drobová so... Foto: Relations Consulting
Gabriela Drobová Spoluorganizátorka akcie Gabriela Drobová so šatami od Rashmi Kumari.

Napríklad modelka Romana Škamlová venovala do akcie kabelku populárnej značky Louis Vuitton, ktorú kedysi kupovala za 1470 eur, jej kamarátka Simona Slobodníková zase prispela šatami Roberto Cavalli za 1700 eur. Adriana Sklenaříková venovala sandále značky Prada.

Momentálne už organizátori majú vyše sto artiklov a každý deň pribúdajú ďalšie. Výťažok z nich pôjde pre uvedenú nadáciu podobne ako suma z jedinej dražby šiat od návrhárky z Dubaja Rashmi Kumari.

Sandále Prada, ktoré do Ružového bazára... Foto: Relations Consulting
Adriana Sklenaříková Sandále Prada, ktoré do Ružového bazára venovala Adriana Sklenaříková.

„Keď sa táto návrhárka prestížnej značky C'est Moi dozvedela o našej akcii venovala nám jednu ružovú róbu. Tá je veľmi drahá a preto sa bude dražiť,“ povedala o výnimke Gabriela Drobová, riaditeľka Fashion TV, ktorá je spoluorganizátorom podujatia.

FAS je súbor genetických a vrodených chýb, ktoré boli zistené u niektorých detí narodených ženám závislým od alkoholu. Patrí medzi ne napríklad prenatálna a postnatálna rastová retardácia, dysfunkcia centrálneho nervového systému či charakteristické rysy tváre. Odhadovaný výskyt FAS sa pohybuje v rozmedzí od 0,5 až tri prípady na 1000 narodených detí. Či sa u dieťaťa prejavia niektoré z príznakov FAS, závisí tiež od iných faktorov, ako sú napríklad spôsob stravovania, vek rodičky, fajčenie alebo užívanie drog. Konzumácia alkoholu počas tehotenstva môže okrem FAS spôsobiť aj iné poruchy plodu, napríklad srdečné chyby a poruchy činnosti obličiek, poškodenie sluchu a zraku, rázštep pery či rôzne poškodenie mozgu a centrálneho nervového systému.

debata chyba

+ Stanovenie časových limitov pre cvičenie zvyšuje efektivitu tréningu.
Organizácia pracovného dňa podľa priorít...

+ Spevnite svalstvo a zabezpečíte si pružné telo a dobrý pocit.
Vo financiách ste prekonali ťažšie obdobie, teraz...