Lucia Hurajová: Bábika z môjho detstva počká na dcéru

, 26.07.2013 10:00

Herečka Lucia Hurajová priznala, že je sentimentálny človek. Zrejme sa to prenesie aj do jej materstva.

Lucia Hurajová so 6-mesačným synom Maximiliánom.
Lucia Hurajová so 6-mesačným synom Maximiliánom. Autor: Pravda.sk, Dana Závadová

Z detstva jej ostala bábika, ktorá snáď počká na dcéru, ale po jej dvoch bratoch ostala kopa autíčok, s ktorými sa malý polročný Max bude určite hrávať. Každopádne, dá si záležať na tom, aby neskôr spomínal na detstvo len v dobrom, podobne, ako ona spomína na svoje, kedy veľa času trávila u svojich starých rodičov.

Úplne prirodzene vo výchove napodobňuje vlastnosti, ktoré sa naučila od svojej mamy. „Moja mama je pre mňa, podobne, ako pre každé dieťa, tou najlepšou mamou, mám s ňou veľmi blízky vzťah. Takou sa snažím byť aj ja a preto sa snažím odovzdávať synovi to, čo som dostala ja od matky.“ Dodala, že v prvom rade sú to priehrštia lásky, tolerancie a pochopenia, že mama je tá, za ktorou sa dá zájsť, nech sa stane čokoľvek a ktorá navyše všetko pochopí.

Herečka, ktorá rozpráva plynule po francúzsky, nebude svojho syna nútiť, aby sa za každú cenu tiež naučil tento krásny jazyk, no potešilo by ju, keby s francúzštinou skôr či neskôr začal, z dôvodu, že vo Francúzsku má veľa priateľov a priateliek, ktoré už tiež majú deti a chce, aby sa s nimi Max kamarátil.

Prečo chlapček dostal meno Maximilián? Lucia Hurajová odpovedá: „Asi je to jediné meno, na ktorom sme sa dohodli. A tak sa nám zapáčilo, že odrazu bol výber taký prirodzený, že sme pri ňom ostali,“ skonštatovala ďalej Hurajová, ktorá si myslí, že bábätká potrebujú okolo seba pekný svet, no v prvom rade materskú náruč a prostredie, v ktorom sa cítia bezpečne.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Berte vážne to, čo vám vaše telo naznačuje, neberte to na ľahkú váhu.
Nestavajte sa do pozície kedy budete...

+ Hydratujte svoju pokožku, po lete to naozaj potrebuje oživenie.
Pokúste sa sústrediť na svoju prácu a...