Zomrel herec Paul Walker, osudná mu bola autonehoda

Zomrel americký herec Paul Walker, známy z akčnej série Rýchlo a zbesilo. Osudnou mu bola autonehoda.

01.12.2013 07:55 , aktualizované: 19:18
Paul Walker Foto:
Paul Walker.
debata (7)

Podľa informácií amerických médií Walker prišiel o život pri havárii severne od Los Angeles v štáte Kalifornia. Mal iba 40 rokov.

Herec Paul Walker.
Herec Paul Walker nechýba v zostave piateho...
+3Herec Paul Walker nechýbal.

Podľa agentúry SITA bol populárny herec na charitatívnej akcii vlastnej organizácie Reach Out Worldwide, keď sa s priateľom odišli previezť na športovom vozidle. Incident sa stal o 15.30 hod. v sobotu a za volantom sedel Walkerov 38-ročný priateľ, automobilový pretekár a tiež finančný poradca Roger Rodas, ktorý mimochodom kamarátovi pomáhal aj so založením spomínanej charitatívnej organizácie, zameranej na vdovy a siroty v Salvadore. Auto, v ktorom sedeli, vrazilo do pouličnej lampy a stromu. Podľa polície bola príčinou nehody zrejme vysoká rýchlosť. Informácie o Walkerovom úmrtí potvrdil následne aj jeho hovorca Ame Van Iden na Facebooku. „Žiaľ, musím potvrdiť, že Paul Walker umrel.“

Walkerova nehoda.
Porsche narazilo do stromu.
+3Porsche nabúralo na Hercules Street v blízkosti...

Paul Walker je rodákom z kalifornského mesta Glendale. Bol synom modelky a krajčíra a ostala po ňom 15-ročná dcéra Meadow, ktorá sa len prednedávnom presťahovala do Kalifornie, aby bola bližšie k otcovi.

Do povedomia divákov sa prvý raz výraznejšie zapísal snímkou Varsity blues z roku 1999. Už o dva roky neskôr si zahral aj v prvej časti spomínanej série Rýchlo a zbesilo. Úlohu Briana O'Connera si následne zopakoval aj v ďalších štyroch dieloch série (2003, 2009, 2011, 2013), pričom momentálne nakrúcal ďalšie pokračovanie, ktoré sa malo dostať do slovenských kín 10. júla 2014. Diváci môžu Walkera poznať aj zo snímok ako Prúd času (2003), Do hlbiny (2005), 8 statočných (2006), Zbesilý útek (2006), Zabite Bobbyho! (2007), Rozsudok smrti (2008), Gangstri (2010) či Pawn Shop Chronicles (2013).

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Paul Walker

+ Využite možnosť ráno si ísť zabehať von alebo si ísť zacvičiť jógu do parku.
Nenechajte so sebou...

+ Vyjadrenie láskavosti iným ľuďom zvyšuje vaše vlastné šťastie
Nastavenie hraníc medzi pracovným a osobným...