Získal výnimočný titul! Bruna Marsa vyhlásila za Umelca roka

Americký spevák Bruno Mars je podľa magazínu Billboard umelcom roka.

15.12.2013 00:00
debata
Titulná strana magazínu Billboard s Umelcom... Foto: SITA/AP, Kai Z. Feng
Bruno Mars Titulná strana magazínu Billboard s Umelcom roka Brunom Marsom.

Dvadsaťosemročný hudobník sa o to zaslúžil najmä vďaka jeho druhej štúdiovke Unorthodox Jukebox (2012), ktorá debutovala na druhej priečke v albumovom rebríčku Billboard 200, no o niekoľko týždňov sa dostala na jeho vrchol.

Z nahrávky pochádzajú aj single Locked Out of Heaven a When I Was Your Man, ktoré dobyli americký singlový rebríček Billboard Hot 100. Štúdiovka je tiež najrýchlejšie sa predávajúcim albumom roka 2013, pričom doteraz sa z nej celosvetovo predalo približne päť miliónov kópií. Unorthodox Jukebox tiež nominovali na cenu Grammy v kategórii Najlepší popový vokálny album.

Bruno Mars, vlastným menom Peter Gene Hernandez, je rodákom z Havajských ostrovov a na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 2004. Známym sa však stal až o šesť rokov neskôr vďaka spolupráci s rapperom B.o.B. na singli Nothin' On You, ktorý sa dostal na vrchol singlových rebríčkov v USA (Billboard Hot 100) i Veľkej Británii.

Mars je zároveň spoluautorom úspešnej piesne Billionaire Travieho McCoya, ktorá sa dostala na štvorku Billboard Hot 100 a na trojku v britskom singlovom rebríčku. Spolupracoval tiež na hite Fuck You od Cee Lo Greena. Na čelo dvoch najprestížnejších svetových rebríčkov, amerického a britského, sa dostal aj s vlastnými singlami Just The Way You Are a Grenade.

Oba pochádzajú z jeho debutového albumu Doo-Wops & Hooligans (2010). Prispel tiež na soundtrack k filmu Twilight sága: Úsvit – 1. časť (2011), pre ktorý nahral skladbu It Will Rain.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bruno Mars #Billboard #umelec roka

+ Pomáhajte s triedením odpadu, deti uvidia ako vám na tom záleží.
Zopár vecí sa pokazilo, avšak to nemusí byť len...

+ Vitamíny doplníte liekmi, ktoré vám lekárnik poradí v lekárni.
Peniaze síce budete mať, ale šťastie vám to...