Máme úžasných fanúšikov, vravia Kryštof. Vyzbierali milióny!

16.12.2013 09:00
Richard Krajčo
Spevák Richard Krajčo zo skupiny Kryštof. Autor: ,

Česká kapela Kryštof vyzbierala pre deti trpiace rakovinou takmer 2 943 625 českých korún (v prepočte takmer 107-tisíc eur).

Podarilo sa jej to prostredníctvom aukcie a dobrovoľným príspevkom za koncertné DVD, ktoré poskytli zdarma na stiahnutie. Hudobníci plánujú výťažok rozdeliť medzi štyri nemocnice, kam osobne doručia peniaze alebo potrebné zariadenia, pričom deťom z onkologických oddelení taktiež zahrajú.

„Máme skvelých fanúšikov, ktorí neváhali prispieť na dobrú vec. Celá akcia prekonala naše očakávania a snáď by sa z toho mohla časom stať tradícia,“ uviedol frontman kapely Richard Krajčo.

Zbierka vyvrcholila dvoma koncertmi. Prvý z nich sa uskutočnil v piatok pre výhercu spomínanej aukcie, ktorá projekt 24. októbra odštartovala. Dražbu vyhral ostravský podnikateľ Bohdan Škoda, ktorý koncert venoval deťom z detským domov a nemocníc v regióne.

Druhé vystúpenie odohrali Kryštof v sobotu v pražskom divadle Studio Dva, kde zas publikum tvorili ďalší účastníci aukcie, výhercovia súťaží a hostia. Na konci tohto koncertu potom kapela odhalila finálnu čiastku, ktorú sa jej podarilo vyzbierať.

#fanúšikovia #milióny #charita #zbierka #Kryštof
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...

+ Doprajte výživu a hydratáciu aj vaším rukám aj nohám.
Strach nie je vhodným faktorom v práci, takto úspech...