Drsná hádka v televízii! Chandlera z Priateľov vytočili reči o drogách

Do ostrej hádky sa v televíznej debate o drogách dostal v pondelok americký herec Matthew Perry s britským konzervatívnym novinárom Petrom Hitchensom.

18.12.2013 13:11
Matthew Perry Foto:
Herec Matthew Perry na archívnej snímke, keď vo Washingtone podporil program boja s drogovou závislosťou.
debata

Po debate v priamom prenose v spravodajskom programe stanice BBC Newsnight museli opustiť štúdio každý iným vchodom. Štyridsaťštyriročný Perry je známy predovšetkým zo seriálu Priatelia. Netají sa tým, že je vyliečený alkoholik a že sa dostal zo závislosti na liekoch. Podporuje aj protidrogové kampane. V relácii zdôrazňoval, že návyk na drogy je nutné tiež liečiť ako chorobu a nielen narkomanov zatvárať do väzenia.

Hitchens, ktorý patrí k známym konzervatívnym komentátorom a píše pre bulvár Daily Mail, naopak zdôrazňoval, že návyk na drogy je len „fantáziou“ a je možné ho prekonať vôľou. Presadzoval „prísny a efektívny trestný systém, ktorý by predovšetkým presvedčil (narkomanov), že nie je rozumné brať drogy“.

Zhrozený Perry najprv len Hitchensovi povedal, že nevie, o čom hovorí. „Tvrdíte veci, ktoré sú ésmiešne, ako hovoriť, že Peter Pan je skutočný,“ povedal neskôr herec.

Hitchens zdôrazňoval, že návyk na drogy nie je choroba. Na námietku, že sú o tom presvedčení aj lekári, odpovedal, že „lekári stále robia mimoriadne veci“. „Asociácia amerických psychiatrov roky tvrdila, že homosexualita je choroba a mýlila sa,“ povedal.

Popudený Perry mu odvetil, že by mal „čítať niečo iné, než svoju knihu“. Narážal na Hitchensovu knižku The War We Never Fought: The British Establishment's Su­rrender To Drugs (Vojna, ktorú sme nikdy nebojovali: kapitulácia britského establishmentu pred drogami).

Debata bola natoľko konfrontačná, že šéfredaktor relácii Newsnight Ian Katz neskôr na Twitteri uviedol, že zabezpečil, aby Perry a Hitchens odišli každý iným vchodom.

debata chyba
Viac na túto tému: #hádka #drogy #Matthew Perry #Peter Hitchens #debata

+ S nadváhou ste nemali nikdy problém, ani mať nikdy nebudete.
Splácanie dlhov šetrí peniaze na úrokoch a zlepšuje...

+ Vášmu telu chýbajú mliečne výrobky, neobmedzujte syry ani mlieko.
Prehodnocujte svoje predplatné služby, aby ste...