Hanečka pripravuje stromčekom acylpyrínový koktejl

Slovenský návrhár Boris Hanečka Vianoce nadovšetko miluje. Sviatočnú atmosféru sa snaží vytvoriť aj svojim priateľom, či už v ateliéri alebo na domácom vianočnom večierku.

25.12.2013 10:26
Hana Převrátilová (vpravo) a Boris Hanečka Foto:
Dizajnéri Hana Převrátilová (vpravo) a Boris Hanečka s topmodelkou Kingou Rajzakovou.
debata

„My si robievame taký vianočný večierok spolu s Borisom a ešte nejakými priateľmi u Borisa a on si na tom dá veľmi záležať. Nie že by piekol plechy plné koláčov, ale tá atmosféra je strašne dôležitá,“ prezradila o svojom kamarátovi a kolegovi dizajnérka Hana Převrátilová, ktorá s Hanečkom nedávno predstavila novú kolekciu spoločenských šiat na prehliadke Orange Fashion 2013. „Dokonca musím povedať, že tie posledné tri dni, čo sme robili na tej kolekcii, ma naozaj terorizoval koledami,“ dodala.

V domácnosti známeho tvorcu je počas adventu vianočná atmosféra všadeprítomná. „Ak môžem niečo naňho prezradiť, tak minulý rok sa nechal tak uniesť, že nemal jeden stromček, ale päť, čiže mal v izbičke lesík. Vianočný lesík mal,“ povedala Převrátilová.

„Nevedel som si vybrať totiž, ktorý je krajší,“ vysvetlil Hanečka, ktorý hľadá najkrajšie stromčeky na všetkých možných miestach, pretože veľké obchodné reťazce už jeho predstavám nestačia. „A väčšinou mi to vozia taxíky na streche. Keď idete s troma stromčekmi z Bratislavy do Stupavy, je to celkom zábava,“ povedal so smiechom.

Kúpou stromčekov sa to však u známeho návrhára ani zďaleka nekončí. Aby vianočné borovice vydržali čo najdlhšie, Hanečka im pripravuje špeciálny liečivý kokteil. „Aby vydržali dlho. Acylpyrínový kokteil, ktorý musíte stále rozrábať – rozpučiť ten acylpyrín, zmiešať to s vodou a každý deň to dávať – vydrží aj do mája!“ vysvetlil dizajnér. „Ľudia ku mne radi chodia, to je čaro Vianoc. Čaro Vianoc existuje, keď si ho urobíte,“ dodal.

Niekoľko vianočných stromčekov si však vyžaduje i množstvo dekorácií a ozdobovania. „Ja vyťahujem babkine gule, ktoré maľovala ona sama, ktoré sú úplne perfektné, takže si ich šanujem,“ povedal Hanečka, ktorý si na výbere tých správnych dekorácií dáva mimoriadne záležať. „Ja mám veľmi veľa ozdôb, ale vždy sa rozhodujem, ktorú na ten stromček dám a nie je ich tam vždy veľa. To ja dôkladne a starostlivo vyberám. Stále to nie je o kvantite. Je to o dôslednom výbere,“ opísal.

Aj keď je pre známeho dizajnéra dôležitejšia atmosféra Vianoc ako materiálne darčeky, svojich priateľov dokáže pri vianočnom stromčeku niekedy poriadne prekvapiť. „Ja som od neho dostala prizmu. Prizma je súčiastka kamery vraj… Je to taký zabrúsený kryštál,“ prezradila Hana Převrátilová. „Aby sa na mňa pozerala cez inú prizmu,“ vysvetlil s úsmevom Hanečka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #Boris Hanečka #Hana Převrátilová #stromček #koledy

+ Na alkohol dnes jednoznačne zabudnite, uškodíte tým len sami sebe.
Pripravte sa dnes na väčšie množstvo práce,...

+ Nepreležte dnes celý deň, spravte niečo produktívne.
Nepredpokladajte, že každý zarába toľko ako vy, nečakajte...