Lukášovi Latinákovi chýba na Vianoce tradičný rodinný chaos

25.12.2013 17:30
Lukáš Latinák
Herec Lukáš Latinák. Autor:

Obľúbený slovenský herec Lukáš Latinák, ktorý sa preslávil najmä svojím sympatickým zmyslom pre humor, si tento rok vianočnú atmosféru užíval až na tesne pred Štedrým dňom.

A ako vyzerajú u Latinákovcov samotné vianočné sviatky? „Teraz máme Vianoce už vlastné, len naša rodinka tu v Bratislave, čiže len Anička a Damián, no tak je to pekné, že sme sami rodina a oslavujeme, ale ja som furt nespokojný,“ povedal známy predstaviteľ Karola Hurku zo seriálu Profesionáli (2008), ktorému stále chýbajú „divokejšie“ Vianoce z Hriňovej, kde vyrastal. „Mám zážitky z detstva a potrebujem mať okolo seba veľký rozruch, veľa ľudí, veľkú rodinu, mať pocit, že človek niekam patrí,“ uviedol.

Na Hriňovú i na Východ, odkiaľ pochádza jeho manželka, sa však vyberajú hneď po sviatkoch, a tak majú dostatok času užiť si všetkých svojich najbližších. „Vianoce máme tu v Bratislave a potom ideme na dva dni na Hriňovú, respektíve na Heľpu k starej materi, a potom ešte putujeme na Východ, na Spiš, odkiaľ je moja manželka. Tam ešte strávime chvíľku a potom si vymyslíme, čo ďalej, či bude nejaká lyžovačka alebo sánkovačka alebo nejaká guľovačka,“ prezradil Latinák.

Od rodiny z Hriňovej si 36-ročný herec priniesol do Bratislavy naozaj unikátne tradície. „Chrípku. Raz som si doniesol z mojej rodiny na Vianoce chrípku. Bol to príjemný darček, aj to nebol príjemný darček…“ povedal Latinák s poriadnou dávkou humoru. Doma si však na tradíciách dávajú naozaj záležať.

„Pohádali sme sa celá rodina, ako sa zvykneme, lebo chlapi si vypili a ženy sa hnevali. Je to také neslovenské, ale traduje sa to. Že muži si vypijú a ženy sa hnevajú – tak to býva. A potom sa všetci tešia na Štefana, na štefánsku zábavu, kde sa môžu opiť všetci rovnako, aby si na druhý deň nemali čo vyčítať,“ vysvetlil s úsmevom.

S manželkou Aničkou si však v Bratislave užívajú pokojnejšie Vianoce so všetkým, čo k tomu patrí – rybou, šalátom i kapustnicou. Jeho obľúbený zvyk si však adoptovali z východného Slovenska. „Výborný zvyk je na Východe – to je perfektné, treba dodržiavať tento rituál – že na druhý deň, 25., sa nič nerobí, nikam sa nechodí, návštevy sa neprijímajú. Proste zavretý dom, všetci môžu byť celý deň aj v pyžame a vyvalení povedzme pri telke a jediné, kde sa chodí, je chladnička alebo špajza,“ uzavrel obľúbený herec.

#chrípka #Vianoce #Lukáš Latinák #tradície
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nespomínajte na bolestivé miesta na tele, robíte tým zle len sami sebe.
Nekupujte nezdravé jedlo, ktoré...

+ Správajte sa k svojmu telu s úctou a nedávajte mu nič čo mu len škodí.
Máte ešte veľa času na to aby ste...