Slovensko na Eurovízii dopadlo katastrofálne, Česko ešte horšie

Napriek viacerým pozitívnym ohlasom na vystúpenie slovenskej dvojice Kamil Mikulčík a Nela Pocisková na 54. ročníku súťaže Eurovision Song Contest 2009, dopadlo ich účinkovanie na veľkolepej akcii v moskovskej Olympic Indoor Arene veľmi zle.

18.05.2009 11:21
Nela Pocisková a Kamil Mikulčík Foto:
Dvojica Kamil Mikulčík a Nela Pocisková.
debata

Dokazujú to oficiálne výsledky hlasovania jednotlivých krajín, z ktorých vyplýva, že Slovensko skončilo v druhom semifinále na predposlednom 18. mieste so ziskom 8 bodov. Horšie na tom bolo už iba Lotyšsko, ktoré získalo ešte o bod menej. Interpretácia slovenského dueta Leť tmou zaujala aspoň minimálne štyri krajiny.

Albánsko slovenských zástupcom udelilo 4 body, Ukrajina 2 body a Albánsko a Rusko im prisúdili po jeden bod. Len pre porovnanie, víťaz druhého semifinále a zároveň celkový víťaz, Nór Alexander Rybak dostal v tomto semifinále dovedna 201 bodov. Slovensko tak v konečnom poradí obsadilo spomedzi 42 krajín spoločne s Andorrou 37. miesto. Absolútnou katastrofou však Eurovízia dopadla pre Českú republiku. Ich skupina Gipsy.cz totiž v prvom semifinále nezískala ani jeden bod a tak v konečnom zúčtovaní skončila na poslednom 42. mieste.

Víťazom 54. ročníka autorskej súťaže Eurovision Song Contest 2009 sa stal zástupca Nórska Alexander Rybak s piesňou Fairytale. Po prvý raz v histórii súťaže víťaza určovala spoločne s divákmi aj medzinárodná porota zložená z piatich odborníkov z každej zo 42 krajín, ktorej rozhodnutie vo výsledku zavážilo na 50 percent, zvyšná polovica patrila práve sms hlasom. V sobotňajšom finále tak Rybak získal rekordných 387 hlasov.

Nela Pocisková a Kamil Mikulčík počas druhej...
Dvojica Nela Pocisková a Kamil Mikulčík počas...
+3Slovenská výprava máva fotografovi.
debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte na svoje každodenné lieky, veľmi by vám to uškodilo.
Vyhýbajte sa hazardným hrám, šťastie nato mať...

+ Spánok lieči, poriadne sa vypoťte pod perinou a zajtra budete fit.
Už dávno nie ste spokojný s vašim...