To sa ešte nestalo. Pápež František sa ocitol na titulke Rolling Stone!

Pápež František sa objavil na ďalšej titulnej stránke - tentoraz na obálke posledného čísla známeho amerického hudobného časopisu Rolling Stone.

29.01.2014 10:45
debata
Pápež František sa ocitol na obálke hudobného... Foto: Reprofoto: Rolling Stone
Pápež František sa ocitol na obálke hudobného magazínu Rolling Stone. Pápež František sa ocitol na obálke hudobného magazínu Rolling Stone.

Fotografiu usmievajúceho sa pápeža magazín doplnil názvom slávnej piesne Boba Dylana The times they are a-changin' (Časy sa menia).

František bol v decembri už druhýkrát na prvej stránke týždenníka Time, ktorý ho vyhlásil za osobnosť roka. Rolling Stone je však časopis o rockovej hudbe, takže pápež na prvej strane je prelomovým rozhodnutím, uviedol britský denník The Guardian.

Je to tiež vôbec prvýkrát, čo sa nejaký pápež na obálku Rolling Stone dostal. Od založenia časopisu v roku 1967 sa to nepodarilo ani takým hudobným legendám ako je Velvet Underground alebo Sonic Youth.

Rolling Stone priniesol dlhý článok o pápežovi a jeho „láskavej revolúcii“ . Opisuje ho ako „pápeža, ktorý je na jednej strane zviazaný s náboženskou tradíciou a na druhej sa snaží o to, aby priviedol cirkev do novej éry“.

„Pápež František sa významne odklonil od vatikánskej tradície, stavia sa k politickým otázkam priamo a zaujíma širší prístup k ľudským právam,“ napísal autor článku Mark Binelli. „Ani nie rok po tom, čo sa stal pápežom, urobil František veľa pre to, aby sa odlíšil od predchádzajúcich pápežov a stal sa pápežom ľudu,“ uviedol Binelli a pripomenul, že od Františkovho nástupu sa počet návštevníkov na pápežových vystúpeniach vo Vatikáne strojnásobil .

debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #obálka #Rolling Stone #výnimočné

+ Zabúdate na ústnu hygienu, potom sa nečudujte, že vás partner nepobozká.
Automatizácia úspor...

+ Pravidelný pohyb a cvičenie sú kľúčom k fyzickej i mentálnej pohode.
Nenechajte si ujsť príležitosť rôznych...