Paveleková: Tromfnem aj Kráľovičovú

08.06.2009 12:00
Magda Paveleková
Herečka Magda Paveleková (v popredí) v predstavení Mníšky. Autor:

Herečku Magdu Pavelekovú, ktorá v nedeľu oslávila 78 rokov, milujú nielen divadelní diváci, ale aj kolegovia. Herečky z predstavenia Mníšky 2 ju doslova zbožňujú a svojej "matke predstavenej" gratulovali už v predstihu. Ako ináč, ihneď po štvrtkovom predstavení.

Paveleková považuje za svoju najväčšiu hereckú devízu to, že si dokáže uťahovať sama zo seba. A divadlo nemieni opustiť ani náhodou. „Rada by som hrala, kým mi to zdravie dovolí. Tromfnem aj Marínu Kráľovičovú,“ povedala po „narodeninovom“ predstavení, v ktorom hrá už jedenásť rokov.

„Koľko sme už mali s Mníškami repríz, zrejme nezráta nikto. Pri tisícke sme to prestali počítať, a to už je pár rokov dozadu,“ tvrdí herečka, ktorú známi často oslovujú Majda.

To, že herectvo ešte zďaleka neplánuje zavesiť na klinec, potvrdzuje aj fakt, že spolu s hudobným skladateľom a umeleckým riaditeľom Teatra Wüstenrot Rudom Gerim pripravujú už tretie pokračovanie. „Radi by sme s mníškami pokračovali. Pripravuje sa tretia verzia s pracovným názvom Supermníšky," prezradila Paveleková.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku