Rihanna je opäť najstreamovanejšou interpretkou na svete

Barbadoská speváčka Rihanna je podľa prieskumu portálu hudobnej služby Spotify opäť najčastejšie streamovanou interpretkou na svete.

08.03.2014 15:40
Rihanna Foto: ,
Speváčka Rihanna.
debata

Na prvej priečke sa totiž 26-ročná hudobníčka objavila aj minulý rok. Predstavitelia Spotify zostavili tento rebríček pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa žien. Za Rihannou sa v prvej päťke umiestnili Katy Perry, Lana Del Rey, Beyoncé a Pink.

Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa z rodného Barbadosu do USA presťahovala ako 16-ročná. Jej cieľom bolo rozbehnúť hudobnú kariéru. Debutovala v roku 2005 albumom Music Of The Sun, s ktorým sa rovnako ako s ďalšími šiestimi štúdiovkami prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200. Ten však po prvý raz dobyla až s albumom Unapologetic (2012). K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella, Don't Stop The Music, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In The World), What's My Name?, S&M, We Found Love, Where Have You Been či Diamonds. Je držiteľkou siedmich cien Grammy, ôsmich American Music Awards či dvoch Brit Awards a desiatok ďalších ocenení. Účinkovala vo filmoch Bojová loď (2012) a To je koniec! (2013).

Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

Rebríček najstreamovanejších interpretiek sveta podľa Spotify:

  1. Rihanna
  2. Katy Perry
  3. Lana Del Rey
  4. Beyoncé
  5. Pink
  6. Lady Gaga
  7. Taylor Swift
  8. Ellie Goulding
  9. Florence and the Machine
  10. Miley Cyrus
debata chyba
Viac na túto tému: #Rihanna #streamovaná interpretka

+ Športom a upravenou stravou znížite hmotnosť, s ktorou nie ste spokojní.
Vedľajší príjem by vám uľahčil...

+ Vyhýbajte sa adrenalínovým športom, mohli by ste mať problémy so zdravím.
Budete mať otvorenú cestu k úspechu,...