Príšerný klip Avril Lavigne utŕžil kritiku. Nie je rasistický, bráni sa ona

Kanadská speváčka Avril Lavigne odmieta, že by bol jej videoklip k piesni Hello Kitty rasistický.

27.04.2014 15:45
Avril Lavigne a jej manžel Chad Kroeger Foto: ,
Speváčka Avril Lavigne na snímke s manželom Chadom Kroegerom.
debata

„Rasistický??? Milujem japonskú kultúru a v Japonsku trávim polovicu svojho života. Letela som do Tokia, aby som nakrútila toto video špeciálne pre mojich japonských fanúšikov, s mojou japonskou značkou, japonskými choreografmi a japonským režisérom v Japonsku,“ vyjadrila sa interpretka prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter ku kritike, ktorá sa na ňu zniesla krátko po zverejnení videoklipu.

„Taký zlý, ako si viete predstaviť,“ znel jeden z mnohých komentárov, ktoré sa objavili na internete. Americký časopis Billboard videoklip označil za ‚hanbu v každom jazyku‘. „Samozrejme, že je koketný a trochu sexuálny, ale je to rovnako aj o mojej skutočnej láske k Hello Kitty,“ prezradila pre portál Digital Spy 29-ročná hudobníčka.

Lavigne zverejnila videoklip k skladbe Hello Kitty na portáli YouTube 22. apríla. Len o deň neskôr ho však stiahla. Začali sa preto objavovať špekulácie, že dôvodom jeho odstránenia bola práve spomínaná kritika fanúšikov. Speváčkini zástupcovia však uviedli, že klip, ktorého inšpiráciou je japonská popová kultúra, odstránili iba preto, že ho zverejnili v nesprávny dátum.

Na piesni Hello Kitty sa podieľali speváčkin manžel, líder kapely Nickelback Chad Kroeger aj David Hodges a Martin Johnson. Skladba pochádza z albumu Avril Lavigne, ktorý hudobníčka uviedla na trh vlani v novembri. Zo štúdiovky pochádzajú aj single Here's to Never Growing Up, Rock n Roll a Let Me Go.

debata chyba
Viac na túto tému: #videoklip #kritika #rasizmus #Avril Lavigne #Hello Kitty
Flowers

+ Ochorenie vám nehrozí pokiaľ sa nebudete stretávať s chorými ľuďmi.
Nemusíte sa báť väčšej zodpovednosti,...

+ Starajte sa nielen o telo a výzor, začnete pracovať aj na svojej duši.
Do cenných papierov investujte...