Susan Boyle mieri na turné do USA, na slávu si vraj už zvykla

Britská speváčka Susan Boyle, ktorá uchvátila divákov pred piatimi rokmi v televíznej talentovej súťaži Britain's Got Talent, sa chystá na svoje prvé americké turné.

01.06.2014 06:40
Music Susan Boyle Foto: ,
Speváčka Susan Boyle v žiare reflektorov.
debata

Ako prezradila agentúre AP, po svojom víťazstve v súťaži na nič podobné nebola pripravená, teraz sa ale už cíti spokojne a sebaisto. Päťdesiattriročná speváčka strávi v Spojených štátoch tento rok v októbri celkovo tri týždne.

„Príliš som si neverila. Nemala som skúsenosti, teraz sa ale už cítim pripravená,“ uviedla v telefonickom rozhovore zo svojho domu v Škótsku. AP poznamenala, že Britka pôsobila veľmi veselo a nadšene, keď hovorila o svojom americkom turné. Vraj bude zahŕňať aj „niekoľko prekvapení“. Turné sa začína 8. októbra v San Diegu.

Vystúpenie v USA sú podľa Boyleovej „poďakovaním“ fanúšikom. Speváčka sa stala slávnou vďaka svojmu presvedčivému podaniu piesne I Dreamed A Dream z muzikálu Bedári, ktorú zaspievala počas britskej talentovej súťaže. V roku 2010 sa dostala do čela britského i amerického rebríčka albumov. Každý rok vydala album svojich piesní a doteraz predala po celom svete viac ako 14 miliónov platní.

Zvyknúť si na slávu vraj pre ňu nebolo vôbec jednoduché. „Je to ako, keď sa malé dieťa učí chodiť. Ale akonáhle… vidíte, že vás ľudia začínajú prijímať, je to pre vás jednoduchšie,“ povedala Boyle.

Vlani speváčka oznámila, že trpí Aspergerovým syndrómom, ktorý je miernejšou podobou autizmu. Teraz sa vraj cíti zdravo a lepšie, ako inokedy. „Všetko je v poriadku. Nikdy som sa necítila lepšie. Som pripravená na cestu,“ dodala. Program v Spojených štátoch bude mať nabitý, rada by si vraj ale prezrela aj samotnú krajinu. „Vzhľadom k tomu, že budem cestovať autobusom, tak tú krajinu uvidím tak ako tak,“ doplnila.

Boyle teraz dokončuje svoje šiesty album, ktorý by mal vyjsť ešte tento rok. Vraj sa v ňom vydala „jazzovo – bluesovým smerom“. Lákalo by ju aj vystúpenie na Broadwayi? „Prečo nie? Som otvorená všetkým ponukám,“ uviedla britská umelkyňa.

Spolupráci s ostatnými hudobníkmi sa nebráni, ona sama by ale rada spolupracovala najmä s jedným. „Mojím obľúbeným umelcom je Michael Bublé. Určite by som s ním niekedy v budúcnosti rada pracovala,“ uzavrela známa britská hviezda.

debata chyba
Viac na túto tému: #USA #sláva #Susan Boyle #koncerty #pripravená

+ Začnite čo najskôr normálne jesť, lebo týmto tempom skončíte v nemocnici.
Teraz sa vám bude dlhú dobu veľmi...

+ Dávajte si stále nové výzvy, posilní to hlavne vašu psychickú stránku.
Zarobiť si peniaze pre vás nie je...