Herca Tracyho Morgana čaká po nehode náročná rehabilitácia

Amerického herca hospitalizovali 7. júna po vážnej autonehode, jeho zdravotný stav sa však už výrazne zlepšil, čaká ho rehabilitácia.

21.06.2014 11:00
Herec a komik Tracy Morgan. Foto: ,
Herec a komik Tracy Morgan.
debata

Amerického herca a komika Tracyho Morgana, ktorého 7. júna hospitalizovali po vážnej hromadnej autonehode, už prepustili z Robert Wood Johnson Hospital. Magazín Us Weekly o tom informoval jeho hovorca. „Tracyho previezli do nemenovaného rehabilitačného centra, kde strávi niekoľko týždňov. Aj napriek tomu, že sa jeho stav neustále zlepšuje, stále má pred sebou dlhú cestu. On i jeho snúbenica Megan Wollover by chceli verejne vyjadriť vďaku každému z Robert Wood Johnson Hospital za neuveriteľnú starostlivosť a pozornosť, ktorú mu venovali,“ povedal hovorca.

K spomínanej autonehode došlo 7. júna v štáte New Jersey, keď do autobusu, v ktorom sa viezol 45-ročný Morgan a ďalších šesť osôb, narazil zozadu kamión. Náraz vyvolal hromadnú kolíziu šiestich vozidiel. V autobuse sa viezol aj komik James „Jimmy Mack“ McNair, ktorý nehodu neprežil. Morgan utrpel množstvo zranení vrátane zlomenín stehennej kosti, nosa a niekoľkých rebier a v kritickom stave ho previezli do Robert Wood Johnson Hospital, kde mu následne operovali nohu. Pri nehode sa zranil aj hercov asistent Jeffrey Millea, ktorý je podľa Morganovho hovorcu v dobrom stave.

Autonehodu vraj spôsobil šofér Kevin Roper, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť. Podľa The National Transportation Safety Board minútu pred zrážkou zrýchlil na 65 míľ za hodinu (zhruba 105 kilometrov za hodinu), pričom ignoroval upozornenia, podľa ktorých mal pre práce na ceste spomaliť z maximálnej povolenej rýchlosti 55 míľ na 45 míľ za hodinu (približne z 90 na 70 kilometrov za hodinu). Podľa správy Roper v ten deň šoféroval 9 hodín 37 minút. Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, ako dlho muž šoféroval predchádzajúci deň a koľko hodín spal. Vodiča obvinili z usmrtenia a ublíženia na zdraví, on však vinu poprel. Momentálne ho stíhajú na slobode, keďže zaplatil kauciu 50-tisíc dolárov.

Tracy Morgan sa stal známym vďaka účinkovaniu v televíznej šou Saturday Night Live a tiež seriálu Štúdio 30 Rock (2006 – 2013), za výkon v ktorom ho v roku 2006 nominovali na cenu Emmy. Okrem toho sa objavil v snímkach Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder (2001), Hlava štátu (2003), Za mrežami (2005), Superhrdina (2008), Deep in the Valley (2009) či Poliši (2010). Svoj hlas prepožičal aj Luizovi v animovaných snímkach Rio (2011) a Rio 2 (2014). V roku 1996 mu diagnostikovali cukrovku a v roku 2010 podstúpil transplantáciu obličky.

debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #rehabilitácia #Tracy Morgan
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Doprajete si poriadny odpočinok, budete relaxovať s dobrou knihou.
Nekritizujte prácu iných, pretože vy...

+ Neváhajte so založením spoločnej rodiny, mohlo by byť neskoro.
Šéf ocení vašu snahu a pracovitosť vianočnou,...