Fanúšikovia Teórie veľkého tresku sa nepotešia

Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg a Kunal Nayyar sa mali na pľac vrátiť v stredu, no keďže sa doteraz nedokázali dohodnúť na zvýšení honorárov, do práce neprišli.

02.08.2014 03:00
Kiernan Shipka a jej starší kolega Johnny Galecki. Foto: ,
Herečka Kiernan Shipka a jej starší kolega Johnny Galecki.
debata

Tvorcovia komediálneho seriálu Teória veľkého tresku (2007) oficiálne odložili nakrúcanie nových častí. Dôvodom je skutočnosť, že pätica hviezd jedného z najpopulárnejších sitkomov súčasnosti ešte stále nemá uzavreté nové zmluvy na účinkovanie v ôsmej sezóne, i keď o nich údajne rokuje už od septembra minulého roka.

Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helberg a Kunal Nayyar sa pritom mali na pľac vrátiť v stredu, no keďže sa s Warner Bros. Television doteraz nedokázali dohodnúť na nových zmluvách, s produkciou sa nezačalo. Na svojej webovej stránke o tom informoval magazín The Hollywood Reporter. „V súvislosti s rokovaniami o nových zmluvách sme odložili produkciu Teórie veľkého tresku, ktorá sa mala pôvodne začať dnes,“ uviedli v stredu v oficiálnom vyhlásení zástupcovia Warner Bros. Television.

Na stredu bolo naplánované prvé čítanie scenára a nie je jasné, ako dlho môže odklad trvať. Keď sa pritom informácie o neukončených rokovaniach dostali na verejnosť, štúdio tvrdilo, že produkcia ohrozená nie je, pretože očakáva, že herci sa do práce vrátia aj bez zmlúv a uzavrú ich neskôr.

Parsons, Galecki a Cuoco pritom rokujú o nových zmluvách spoločne a požadujú výrazné zvýšenie honorárov. Podľa zdrojov The Hollywood Reporter v súčasnosti dostáva každý z nich 325-tisíc dolárov za epizódu, no žiadajú milión. Druhú dvojicu tvoria Helberg a Nayyar, ktorí tiež požadujú vyššie platy. Ich kolegyne Mayim Bialik a Melissa Rauch už pritom podpísali nové zmluvy, ktorými si zabezpečili vyššie príjmy.

Tvorcami sitkomu o vedcoch, ktorým sa do života priplietla krásna mladá žena, sú Chuck Lorre, Bill Prady a Steven Molaro. Seriálu sa okrem úspechu u divákov podarilo dosiahnuť aj uznanie kritiky. Na konto si už dva razy pripísal cenu asociácie televíznej kritiky pre najlepší komediálny seriál (2009, 2013). Spomedzi hercov a herečiek najviac žiari Jim Parsons, ktorý získal za stvárnenie Sheldona Coopera tri ceny Emmy (2010, 2011, 2013) i Zlatý glóbus (2011). V marci televízia CBS predĺžila zmluvu o vysielaní seriálu do jari 2017. Ôsma sezóna by mala na obrazovkách odštartovať 22. septembra.

debata chyba
Viac na túto tému: #pokračovanie #Teória veľkého tresku

+ Zdravého ducha si udržíte čerstvou citrusovou šťavou a úsmevom.
Vo financiách myslite racionálne, vysoký...

+ Zmena tréningového prostredia môže obnoviť váš záujem o cvičenie.
Networking a budovanie profesijných vzťahov...