Finančné problémy či umučená duša... Prečo sa zabil Robin Williams?

Kolegovia a priatelia amerického herca Robina Williamsa sa snažia vysvetliť, prečo si na prvý pohľad úspešný herec v pondelok vzal život. Okrem iného sa pritom ako o jednom z dôvodov hovorí o finančných problémoch.

15.08.2014 08:00
Obit Robin Williams Foto: ,
Herec Robin Williams a jeho manželka Susan Schneider na snímke z roku 2009 z premiéry filmu Old Dogs.
debata

Kameraman John Bailey, ktorý s Williamsom nedávno točil film The Angriest Man in Brooklyn, denníku The New York Times povedal, že v objektíve svojej kamery spozoroval niečo, čo predtým nebolo zjavné. Williams, rovnako ako hrdina filmu, newyorský právnik, sa stretával s nespravodlivosťou a banalitou života. Bailey sa domnieva, že film umožnil nahliadnuť do najtemnejšej časti Williamsovej duše.

Podľa utorkovej správy kalifornskej polície sa herec obesil. Predtým sa ale zrejme pokúsil podrezať si zápästie, pretože sa pri tele našiel tiež zavretý vreckový nôž a na ľavom zápästí bolo niekoľko povrchných rezných rán. Či na noži bola Williamsova krv ale ešte musia stanoviť detailné testy.

Herec Robin Williams na archívnej snímke.
Herec Robin Williams na snímke z roku 1982 zo...
+9Herec Robin Williams v ženskom kostýme počas...

Herec vo svojom živote bojoval s alkoholom, drogami a tiež vážnou depresiou. Jeden z agentov hereckého priemyslu však newyorskému denníku povedal, že na rozdiel od hercov, ktorí majú podobné problémy, bol Williams stopercentne spoľahlivý. Chodil na natáčanie včas, pamätal si text a neboli na ňom viditeľné výkyvy nálady. „Fungoval takmer neuveriteľne spoľahlivo,“ povedal agent, ktorý nechcel byť menovaný.

Ďalší ľudia z brandže sa domnievajú, že si Williams držal svojich osobných démonov od tela vysokou pracovnou výkonnosťou. Vo svojich 63 rokoch, keď väčšina hercov začína spomaľovať tempo, bol zapojený do šiestich projektov. Nakrátko spomalil len v roku 2009 po operácii srdca. The New York Times píše, že vyše 70 percent osôb, ktoré v USA spáchajú samovraždu, sú muži-belosi. Odhodlajú sa k nej často po nejakej veľkej strate – profesijnej, osobnej alebo fyzickej.

Bulvárna tlač oprášila Williamsove údajné finančné problémy, čo ale losangeleský právnik Charles Biederman odmietol. „Nie, nie, bol na tom dobre,“ povedal. Iný z hercových priateľov priznal, že Williams „už nemal tie ohromné ​​peniaze, ako pred svojimi rozvodmi, ale jeho pokladnica bola stále plná“. William sa tretíkrát oženil s dizajnérkou Susan Schneiderovou.

Producent a blízky Williamsov priateľ Stanley Wilson povedal, že Williams „nebol finančne na dne, pretože dostal zaplatené za televízny seriál a práve nakrútil dva filmy“. Finančné ťažkosti ale vraj mal pred dvoma rokmi. Sám herec povedal, že prijal po 30 rokoch zákazku pre televíziu kvôli peniazom. Malo ísť o seriál s 22 epizódami, za ktorý mal zarobiť štyri milióny dolárov. „Musím platiť účty,“ povedal vtedy a priznal, že dal za takmer 30 miliónov do predaja svoj ​​ranč, pretože „si ho už nemôže dovoliť“. V poslednej dobe v každom prípade znásobil svoje pracovné kontrakty a prijímal dokonca aj prácu v reklame.

Bailey je naďalej presvedčený, že úloha v The Angriest Man in Brooklyn ukazuje Williamsa takého, aký naozaj bol – ako komika s umučenou dušou.

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #príčina #priatelia #Robin Williams #dohady

+ Dobrý spánok je základ úspešného dňa a vy budete vyspatý ako bábätko.
Za vykonanú prácu si vypýtajte zaslúženú...

+ Nečakane sa prejaví alergia na lieky, ktoré ste doteraz bežne užívali.
Nakupujte, výpredaje sú v plnom prúde a...