Cliff Richard zrušil koncert v katedrále. Reči o zneužívaní pokračujú...

20.08.2014 13:54
Cliff Richard
Britský spevák Cliff Richard na archívnej snímke. Autor: ,

Britský spevák Cliff Richard zrušil plánované vystúpenie v katedrále v meste Canterbury.

Stalo sa tak po tom, čo polícia vo štvrtok 14. augusta prehľadala jeho byt na základe vyšetrovania údajného sexuálneho zneužitia, ktorého sa mal 73-ročný interpret dopustiť v minulosti. Ako uviedla polícia, obvinenia sa týkali chlapca, ktorý mal v čase incidentu menej ako 16 rokov.

„Sir Cliff Richard mal vystúpiť na charitatívnej akcii v katedrále v Canterbury. Keďže nechcel, aby sa podujatie nieslo v tieni nepravdivých obvinení, rozhodol sa vystúpenie zrušiť,“ informoval médiá spevákov hovorca. „Je mu ľúto, ak tým spôsobil akékoľvek sklamanie či ťažkosti,“ dodal.

V čase policajnej prehliadky bytu sa spevák nachádzal v Portugalsku. „Celé mesiace viem o obvineniach, ktoré o mne kolujú na internete. Tieto obvinenia sú absolútne nepravdivé. Až doteraz som odmietal na ne reagovať, pretože to by len prilialo olej do ohňa,“ vyhlásil Richard po tom, čo médiá informovali o policajnom zásahu v jeho byte.

„Budem spolupracovať s políciou, ak ma o to požiadajú. Okrem odmietnutia sa k obvineniam nebudem viac vyjadrovať, až kým sa neskončí vyšetrovanie,“ uviedol taktiež.

#koncert #zrušenie #Cliff Richard #katedrála #Canterbury
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku