Nahé fotky celebrít spôsobili poplach už aj v FBI

Súkromné zábery herečiek a speváčok akými sú Jennifer Lawrence či Mary Elizabeth Winstead nedávno poslal na internetový portál 4Chan neznámy heker.

03.09.2014 01:00
Kirsten Dunst Foto: ,
Herečka Kirsten Dunst v šatách z kolekcie Rodarte.
debata

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) začal pátranie vo veci ukradnutia a zverejnenia fotografií s nahými celebritami. Fotky herečiek a speváčok akými sú Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst, Avril Lavigne, Cara Delevingne, Jenny McCarthy alebo Kaley Cuoco, nedávno zverejnil na portáli 4Chan neznámy heker, ktorý ich pravdepodobne získal prostredníctvom služieb, ako je napríklad iCloud spoločnosti Apple. Hovorkyňa spomínanej firmy uviedla, že už začali preverovať, či bol narušený ich bezpečnostný systém a fotografie naozaj pochádzajú z iCloud. „Berieme súkromie používateľa veľmi vážne a touto správou sa aktívne zaoberáme,“ dodala za Apple Nat Kerris.

Dvadsaťjedenročná americká speváčka a herečka Ariana Grande alebo jej rovnako stará kolegyňa Victoria Justice vyhlásili, že ide o falzifikáty. Niektoré z uvedených žien však priznali, že na zverejnených záberoch sú naozaj ony.

Zástupcovia americkej herečky Jennifer Lawrence plánujú podniknúť právne kroky. „Toto je ohavné narušenie súkromia. Kontaktovali sme úrady a zažalujeme každého, kto zverejnil ukradnuté fotografie Jennifer Lawrence,“ uviedli zástupcovia 24-ročnej rodáčky z mesta Louisville v Kentucky. Medzi ďalšie známe osobnosti, ktoré potvrdili pravosť záberov patrí napríklad Mary Elizabeth Winstead. Dvadsaťdeväťročná herečka prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter napísala, že fotografie spravila v minulosti spolu s manželom, no už dávno ich zmazala.

debata chyba
Viac na túto tému: #Cara Delevingne #Jennifer Lawrence #Kate Upton #Avril Lavigne #Kirsten Dunst #Jenny McCarthy alebo Kaley Cuoco
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Začnite jesť viac ovocia a zeleniny, vaša imunita sa posilní.
Zadelia vám v práci veľa povinností, snažte sa ich...

+ Chráňte si svoj zrak slnečnými okuliarmi, pomôže vám to.
Na pracovisku pokoj mať nebudete, príde nečakaná...