Studenková s Magálovou sa takto zabávali na spomienkach Tarageľa, on mal strach

, 28.10.2014 10:00

Herec Dušan Tarageľ krstil knihu Hádam ma nezabijú s malou dušičkou. Prečo?

Kamila Magálová, Zdena Studenková a Božidara...
Kamila Magálová, Zdena Studenková a Božidara Turzonovová počas krstu knihy Hádam ma nezabijú.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Ikar

Herec Dušan Tarageľ musí byť medzi svojimi hereckými kolegami obľúbený. Na krst jeho knihy ich prišiel celý zástup. No ako herec priznal, pred krstom mal aj trocha strach. Prečo?

Kniha totiž nesie výstižný názov Hádam ma nezabijú. „Každý rok po divadelnej sezóne sme mali s kolegami zo Slovenského národného divadla posedenia, ktoré sme volali ‚fľašové‘. Robili sme ich po poslednom predstavení za peniaze, ktoré sme počas roka vyzbierali do fľaše za nadávky. A od osemdesiatych rokov som pri tejto príležitosti písal svoje postrehy z celej divadelnej sezóny, v ktorých som si pospomínal na veselé zážitky z predstavení, zo skúšok či zo zájazdov. Dal som to na papier a potom sme sa na nich všetci bavili. Raz na tom kolegovi, potom na druhom, zážitkov bolo dosť. Priznám sa, len tuším dva razy sa mi za celý čas stalo, že sa niektorý z kolegov urazil,“ spomína Tarageľ.

Dušan
		Tarageľ a Zdena Studenková počas
		krstu...
Dušan
		Tarageľ a Ladislav Chudík počas
		krstu...
+10Dušan Tarageľ a
		Ladislav Chudík počas
		krstu...

Keďže herec je členom SND od roku 1971, do jeho „fľašových spomienok“ sa dostala celá prejáda obľúbených kolegov. Od Mikuláša Hubu, Ladislava Chudíka cez Juraja Kukuru a Andyho Hryca až po Milku Vášáryovú, Kamilu Magálovú či Zdenu Studenkovú. A je ich ešte oveľa viac. A zvučné mená sa objavili aj na krste knihy.

Veselý príbeh z nej na pódiu prečítala aj jedna z „Tarageľových knižných obetí“, usmiata Kamila Magálová. Na príhode, ktorej hlavným protagonistom bol Michal Dočolomanský, sa v hľadisku skvelo pobavila aj Zdena Studenková spolu s Božidarou Turzonovovou.

Práve Turzonovová sa v knižných spomienkach Tarageľa objavuje pomerne často. Prečo? „Keď som nastúpil po škole do divadla, tak som hrával Božidare Turzonovovej a Milke Vášáryovej synov. Tak mlado som vyzeral. Ako šiel čas, pribral som a ošedivel a zrazu som sa prepracoval už k úlohám ich manželov a milencov. Čo sa mi, samozrejme, páčilo oveľa viac,“ spomína Tarageľ a dodáva: „Dačke Turzonovovej som hral tristokrát manžela v Ženskom zákone, tak to už bolo takmer ako skutočné manželstvo.“

Knihu príbehov pokrstila dvojica Božidara Turzonovová a Dušan Jamrich. Keďže Dušan Tarageľ je vyhlásený hubár, krstilo sa práve sušeným hubami. Na záver krstu čakalo na Tarageľa príjemné prekvapenie, v sprievode manželky prišiel aj jeho profesor z vysokej školy, Ladislav Chudík. Do knihy spomienok sa, samozrejme, dostal aj on a dokonca v súvislosti s krásnymi študentkami herectva. Ako Tarageľ píše, práve Ladislava Chudíka spoločne so spolužiakmi podozrievali, že je tajne zaľúbený do jednej z ich krásnych spolužiačok. Do ktorej?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Kamila Magálová #Zdena Studenková #Dušan Taragel #Ladislav Chudík #Hádam ma nezabijú
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Spravte dnes niečo pre vaše telo, budete sa cítiť lepšie z vonku ale aj z vnútra.
Zaoberáte sa nesprávnymi...

+ Pozor na slniečko, často býva zradné, nepreháňajte to s ľahkým oblečením.
Investujte svoje peniaze,...