Přemysl Boublík sa teší zo syna Olivera, času má však málo

Slovenský herec Přemysl Boublík má spoločne s partnerkou Karin Olasovou radosť z dvojročného syna Olivera.

27.10.2014 18:07
Herci Přemysl Boublík (vľavo) a Pavol Plevčík. Foto:
Herec Přemysl Boublík (vľavo) na snímke s kolegom Pavlom Plevčíkom.

„Oliverko má veľakrát tendenciu nás tešiť a rád plní to, čím nám vyčaruje úsmev na tvári,“ povedal v rozhovore rodák z Písku. Boublík si však myslí, že to nepramení zo synovej prirodzenosti. „Má to svoje plusy aj mínusy. Oliver to totiž nerobí z vlastnej vôle, ale preto, že to očakávame. Nechcel by som, aby sa to premietlo do jeho osobného života, že sa bude chcieť každému len zapáčiť, lebo potom myslím, že človek stráca samého seba,“ poznamenal sympatický herec.

Na malého syna má ale v súčasnosti podľa vlastných slov veľmi málo času. „Mrzí ma to, ale snáď je to pre budúcnosť, aby som s ním potom mohol tráviť ten čas bohatšie,“ podotkol. Momentálne sa Boublík naplno venuje divadlu a občianskym združeniam Artisti a Sonet, ktorých súčasťou sú literárne programy a divadelné predstavenia. Fanúšikovia ho v súčasnosti môžu vidieť v predstavení Psycho-tera-politika, ktoré malo premiéru v máji tohto roka a od začiatku októbra stvárňuje Cassia v Shakespearovej dráme Othello na doskách Divadla Malá scéna.

„Účinkovanie v Othellovi je veľmi príjemné, lebo tu mám absolútny komfort. Nemusím sa starať o kostýmy a o scénu ako v občianskych združeniach, nemusím sa starať o zmluvy… v združeniach mám všetko na starosti aj produkčne a zároveň v tom aj účinkujem,“ podotkol 32-ročný herec, ktorý si už zahral vo viacerých Shakespearových hrách. „So Shakespearom mám, dá sa povedať, bohaté skúsenosti a veľmi sa mi páči hrať vo verši. Človek sa cíti tak povznesenejšie. Má zrazu pocit, že tvorí skutočné umenie,“ zasmial sa.

Onedlho čaká sympatického blondína i alternácia za Mareka Majeského v inscenácii Šialené nožničky Teatra Wüstenrot. „Marek Majeský je veľmi zaneprázdnený herec, takže ma oslovili, že by som mohol spraviť alternáciu a pomôcť im. Teším sa na to,“ podotkol.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #herectvo #výchova #syn #radosť #shakespeare #Přemysl Boublík

+ Nezabúdajte na pravidelnú hydratáciu, hlavne po letnom slnení.
Dôverujte sami sebe a nespochybňujte svoje...

+ Pite dostatok tekutín, ale nie tie alkoholické, na tie pozor.
Buďte dnes pripravený na všetky situácie, hlavne...