V New Yorku pochovali Oscara de la Rentu, lúčili sa s ním hviezdy

Módneho návrhára Oscara de la Rentu v pondelok pochovali v New Yorku. Súkromná rozlúčka sa konala v Kostole svätého Ignáca z Loyoly (Church of St. Ignatius Loyola) na Manhattane.

04.11.2014 10:06
Hillary Rodham Clinton Foto: ,
Hillary Rodham Clinton patrila k najvernejším klientom Oscara de la Rentu.
debata

Obrad trval približne hodinu a zúčastnili sa na ňom napríklad Julio Iglesias, Hugh Jackman, Matthew Broderick, Michail Baryšnikov, Mike Nichols s manželkou Diane Sawyer či fotografka Annie Leibovitz a tiež osobnosti zo sveta módy ako Diane von Fürstenberg, Ralph Lauren, Michael Kors, Donna Karan, Tommy Hilfiger alebo Karlie Kloss. Prítomným sa prihovorili Hillary Clinton, Henry Kissinger, Michael Bloomberg či Anna Wintour.

Rodák z Dominikánskej republiky, celým menom Óscar Arístides de la Renta Fiallo, zomrel 20. októbra vo svojom dome v Connecticute. Vo veku 82 rokov prehral boj s rakovinou.

Herec Hugh Jackman a jeho manželka Deborah Lee... Foto: SITA/AP, Frank Franklin II
Hugh Jackman a jeho manželka Deborah Lee Herec Hugh Jackman a jeho manželka Deborah Lee na pohrebe dizajnéra Oscara De la Rentu.

Narodil sa 22. júla 1932 v domini­kánskom Santo Domingu a ako 18-ročný odišiel študovať maľbu do španielskeho Madridu. Čoskoro sa však začal zaujímať o módu, robil nákresy pre známe španielske módne domy a nastúpil ako učeň ku Cristóbalovi Balenciagovi. Neskôr pôsobil ako asistent Antonia Castilla v parížskom Lanvine.

V roku 1963 prišiel do New Yorku, aby navrhol kolekciu pre Elizabeth Arden. Medzinárodne známym sa stal v 60. rokoch minulého storočia ako jeden z couturierov, ktorí obliekali Jacqueline Kennedy. V roku 1965 založil vlastnú módnu značku. Navrhoval tiež haute couture kolekcie pre módny dom Balmain.

Šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintour... Foto: SITA/AP, Frank Franklin II
Anna Wintour Šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintour odchádza z poslednej rozlúčky s Oscar de la Renta.

Bol obľúbeným dizajnérom amerických prvých dám, pričom v mimoriadnej obľube ho mali najmä Nancy Reagan, Laura Bush a spomínaná Hillary Clinton. Kúzlu jeho šiat podľahli napríklad aj herečky Sarah Jessica Parker, Penélope Cruz, Sandra Bullock, Anne Hathaway, Jennifer Garner, Emma Watson, Reese Witherspoon, Jessica Chastain alebo Lea Michele. Jedným z jeho posledných návrhov boli svadobné šaty pre Amal Clooney, novomanželku herca Georgea Clooneyho.

Ako rozkvitnutá jarná záhrada vyzerala kolekcia...
Ako rozkvitnutá jarná záhrada vyzerala kolekcia...
+20Ako rozkvitnutá jarná záhrada vyzerala kolekcia...
debata chyba
Viac na túto tému: #pohreb #rozlúčka #Oscar de la Renta

+ Zdieľanie času s blízkymi posilní vaše šťastie a pohodu.
Dôkladný výskum pred investíciou sa vyplatí...

+ Ak potrebujete odbornú pomoc, obráťte sa na odborníka.
Plňte si svoje sny nech to stojí čo to stojí, peniaze...