Dvakrát ma znásilnil, obviňuje novinárka Billa Cosbyho

Americký herec mal v roku 1969 dvakrát znásilniť novinárku Joan Tarhis.

18.11.2014 04:00
TV Bill Cosby Foto:
Komik a herec Bill Cosby.
debata

Americký herec Bill Cosby čelí ďalšiemu obvineniu zo znásilnenia. Sedemdesiatse­demročného rodáka z Filadelfie obvinila novinárka Joan Tarshis, pričom prostredníctvom článku pre portál Hollywood Elsewhere uviedla, že Cosby ju v roku 1969 omámil drogami a následne dvakrát znásilnil. Tarshis mala vtedy 19 rokov.

Ako Tarshis vo svojej správe uviedla, s Cosbym sa stretla cez spoločných známych, ktorí ju pozvali na miesto nakrúcania Show Billa Cosbyho (1969–1971). Cosby ju mal neskôr pozývať opäť, pričom jej údajne vždy ponúkol rôzne alkoholické nápoje, pričom sám sa nikdy nenapil. Jedného dňa mal zabávač požiadať Tarshis, aby mu pomohla v jeho dome s určitou prácou. Novinárka tiež uviedla, že po vypití koktejlu, ktorý jej Cosby vtedy pripravil, sa cítila neuvedomelo.

„Ďalšia vec, na ktorú si spomínam, je, že som ležala nahá na jeho pohovke. V tom zahmlení mysle som si myslela, že som chytrá, keď som mu povedala, že mám infekciu, ktorú by chytil a jeho žena by tak zistila, že mal sex s niekým iným. No on pokračoval ďalej. Samozrejme, že som to nikomu nepovedala,“ napísala Tarshis.

K druhému znásilneniu malo podľa novinárky dôjsť po tom, čo Cosby zavolal jej matke, aby jej oznámil, že jej dcéru pozýva na predstavenie do The Westbury Music Theater. Keďže Tarshis nemohla povedať matke, čo sa stalo, musela pozvanie prijať. V divadle však pre ňu nebolo žiadne miesto, a tak musela stáť vzadu. Pritom sa opäť začala cítiť opito z nápoja, ktorý jej Cosby dal predtým v hoteli. Požiadala preto Cosbyho šoféra, aby ju odprevadil do auta. Následne sa prebudila nahá v hotelovej izbe.

Joan Tarhis tiež uviedla, že sa svoj príbeh rozhodla zverejniť po tom, čo ďalšie ženy oživili túto tému. „Keďže viac a viac obetí otvorilo túto tému, pričom všetky hovoria podobné príbehy, prišiel čas sa k nim pripojiť,“ napísala novinárka. Cosbyho hovorca odmietol na jej obvinenie reagovať. „Za ostatných pár týždňov ožili obvinenia staré desiatky rokov. To, že sa navracajú, neznamená, že sú pravdivé. Pán Cosby nepoctí tieto obvinenia akýmkoľvek komentárom,“ uviedol hovorca.

Bill Cosby mal v minulosti omámiť drogami a následne sexuálne obťažovať viac ako desiatku žien. Incidenty sa podľa údajných obetí odohrali už pred rokmi, pričom Cosby sa v tejto veci postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil minulý mesiac Cosbyho za násilníka. Vo štvrtok 13. novembra vyšiel v denníku Washington Post článok ďalšej údajnej Cosbyho obete, Barbary Bowman. Článok niesol názov Bill Cosby ma znásilnil. Prečo ľuďom trvalo 30 rokov, aby mi uverili.

debata chyba
Viac na túto tému: #obvinenie #znásilnenie #Bill Cosby

+ Vypnutie elektroniky hodinu pred spaním zlepší kvalitu odpočinku.
Delegovanie menej dôležitých úloh uvoľní...

+ Doprajte si čas na čítanie kníh, rozširuje obzory a prináša radosť.
Nemusíte mať za každú cenu najdrahšie veci,...