Obvinenia, ktorým čelí Bill Cosby, sú absurdné, tvrdí právnik

Právnik komika a herca Billa Cosbyho Marty Singer sa vyjadril, že obvinenia, ktorým v súčasnosti čelí jeho klient, sú čistý nezmysel.

21.11.2014 12:28
Bill Cosby Foto: ,
Herec a komik Bill Cosby.
debata

Narážal pritom na ženy, ktoré nedávno vyhlásili, že sa pred rokmi stali obeťami sexuálneho zneužívania zo strany herca. Incidenty sa podľa údajných obetí odohrali už pred rokmi, pričom Cosby sa v tejto veci postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil minulý mesiac Cosbyho za násilníka.

Vo štvrtok 13. novembra vyšiel v denníku Washington Post článok údajnej Cosbyho obete Barbary Bowman. Článok niesol názov Bill Cosby ma znásilnil. Prečo ľuďom trvalo 30 rokov, aby mi uverili. Herca obvinila zo znásilnenia aj novinárka Joan Tarshis. V utorok 18. novembra sa k nej pridala modelka Janice Dickinson, ktorá pre reláciu Entertainment Tonight vyhlásila, že ju Cosby znásilnil v roku 1982. Zdravotná sestra Therese Serignese zase pre magazín People uviedla, že ju herec omámil drogami a sexuálne obťažoval, keď mala 19 rokov.

Poškodenou má byť aj Linda Joy Traitz, ktorú sa mal predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) pokúsiť nadrogovať a zneužiť taktiež ako 19-ročnú. Tvrdenia Traitz označil Singer za „posledný prípad ľudí, ktorí prichádzajú s vykonštruovanými a nepodloženými príbehmi“. „Tvrdenia Lindy Joy Traitz sú smiešne. Zdá sa, že zrazu má toho veľa čo povedať o incidente, ktorý sa mal odohrať pred 40 rokmi. Je to absurdné,“ povedal hercov právny zástupca.

Ďalšou obeťou 77-ročného rodáka z Philadelphia mala byť manželka herca a kulturistu Loua Ferrigna Carla, ktorú mal Cosby bozkávať proti jej vôli na párty uňho v dome v roku 1967. „Je to totálny nezmysel. Ľudia prichádzajúci odnikiaľ s primitívnymi historkami sú iba médiami riadeným šialenstvom,“ vyjadril sa ďalej Singer. Pre portál TMZ nedávno prehovorila aj herečka Louisa Moritz, ktorú vraj herec zneužil v roku 1971 v šatni pred tým, ako mala vystúpiť v The Tonight Show. Aj toto tvrdenie však Cosbyho právnik označil za nezmyselné. „Príbehy sú čím ďalej tým smiešnejšie,“ do­dal.

V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Hovorkyňa Rebecca Marks však vyhlásila, že produkcia programu sa ešte ani nezačala. Iné spoločnosti ako TV Land alebo Comedy Central stiahli z programu a svojich webstránok všetky programy a materiály, v ktorých Cosby účinkoval.

debata chyba
Viac na túto tému: #zneužívanie #právnik #obvinenia #Bill Cosby

+ Dostatok vody je kľúčom k lepšiemu zdraviu a vitality.
Nemažte si svoju prácu, nikdy neviete kedy ju ešte budete...

+ Denné krátke prechádzky zvýšia vašu energiu a zlepšia náladu.
Nesústreďte sa na svoje poklesy, práve naopak,...