Polícia opäť vyšetruje Billa Cosbyho v súvislosti s obťažovaním

Judy Huth v žalobe tvrdí, že komik ju sexuálne obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov.

07.12.2014 13:00
Komik Bill Cosby. Foto: ,
Komik Bill Cosby.
debata (1)

Losangeleská polícia spustila vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania istej Judy Huth, ktorého sa mal dopustiť americký herec Bill Cosby ešte v roku 1974, keď mala 15 rokov. Huth podala na 77-ročného komika v utorok žalobu a v piatok sa stretla s detektívmi, ktorí následne začali prípad vyšetrovať.

Huth v žalobe taktiež uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Kalifornské zákony umožňujú podať žalobu do troch rokov po tom, ako obeť sexuálneho zločinu zistí, že utrpela ujmu. Žena teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Cosbyho právnik Marty Singer na žalobu zareagoval vyhlásením, že komik sa stal terčom vydierania, pretože Huth žalobu podala až po tom, čo jej Cosby odmietol zaplatiť 250-tisíc dolárov. Okrem toho tvrdí, že Huth neposkytla dostatočné dôkazy o tom, že naozaj utrpela ujmu počas uplynulých troch rokov. Taktiež vyhlásil, že Huth sa už pred desiatimi rokmi pokúšala svoj príbeh predať médiám. Následne preto podal na Losangeleskom vyššom súde žiadosť o zamietnutie tejto žaloby.

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu vo štvrtok odobralo čestný dôstojnícky titul. V piatok zas neznámy vandal poškodil hercovu hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, na ktorú fixkou napísal „násilník“. Predstavitelia Hollywood Chamber of Commerce, ktorí chodník spravujú, incident nahlásili na polícii a následne nechali hviezdu očistiť.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #vyšetrovanie #polícia #Bill Cosby
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Berte všetko pozitívne a usmievajte sa, budete sa tak cítiť spokojnejšie.
Vaša finančná situácia je tak dobrá,...

+ Nečítajte listy cudzím ľuďom, všetko sa dozviete postupne.
Teraz ste zašli priďaleko, dávajte si pozor aby ste...