Bill Cosby ma nadrogoval, tvrdí modelka Beverly Johnson

Podľa 62-ročnej ženy došlo k incidentu v polovici 80. rokov minulého storočia v hercovom dome v New Yorku.

12.12.2014 17:30
Bill Cosby Foto: ,
Bill Cosby na archívnej snímke.
debata

Americká modelka Beverly Johnson tvrdí, že ju herec Bill Cosby v polovici 80. rokov minulého storočia nadrogoval. Šesťdesiatdvaročná rodáčka z Buffala v New Yorku prezradila informáciu v článku, ktorý zverejnil americký mesačník Vanity Fair.

Modelka tvrdí, že ju 77-ročný predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) pozval do svojho domu, pričom si mali nacvičiť scénu zo spomínaného seriálu, v ktorom jej ponúkol rolu. Johnson pritom herca navštívila v jeho newyorskom sídle aj predtým spolu s dcérou.

Pri ďalšom stretnutí sa dvojica spolu najedla a následne odišla na poschodie, kde si modelka odpila z kávy, ktorú jej Cosby ponúkol, pričom o chvíľu zistila, že v nápoji boli drogy. „Začala sa mi krútiť hlava, rozprávala som nezreteľne a aj miestnosť sa neustále krútila. Cosby povedal, aby som prišla k nemu, akoby sme naozaj skúšali scénu, dal si ruky okolo môjho pásu a ja som dala ruku na jeho rameno, aby som mohla stáť,“ uviedla Johnson, ktorá následne začala hercovi nadávať, keďže cítila, že jej telo ochablo. „Zrazu dal ruky preč z mojich bokov, len stál a pozeral sa na mňa, ako strácam vedomie. Čo sa dialo ďalej, je trochu nejasné, pretože drogy v tom čase naplno účinkovali,“ napísala.

Modelka si ďalej spomína, že ju herec posadil do taxíka a išla domov. O pár dní mu zavolala, no telefón zdvihla jeho manželka a povedala, že je neskoro a obaja sú už v posteli. „V tom momente som si uvedomila, že by som viedla prehratý boj s mocným mužom, ktorý je taký bezcitný, že ma nielen nadrogoval, ale dal mi aj telefónne číslo do spálne, ktorú zdieľa s manželkou,“ vyjadrila sa a dodala, že k zverejneniu príbehu sa odhodlala po tom, ako o podobných incidentoch s Cosbym nedávno prehovorilo množstvo ďalších žien.

debata chyba
Viac na túto tému: #drogy #obvinenie #Bill Cosby #Beverly Johnson

+ Nezabúdajte na zdravotné prechádzky, pomôžu vám viac ako si myslíte.
Pokúste sa začať brať všetko pozitívne,...

+ Pri všetkých starostiach nezabúdajte ani na seba, oddýchnite si.
Nebojte sa zodpovednosti, povýšenie vám môže...