Hegerová je znovu v umelom spánku, prezidenta Zemana k nej nepustili

Speváčku Hanu Hegerovú, ktorú minulý týždeň previezli do pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnice, lekári opäť uviedli do umelého spánku. Informoval o tom český denník Blesk.

13.12.2014 15:02
Hana Hegerová Foto:
Kráľovná českého šansónu, speváčka so slovenskými koreňmi Hana Hegerová.
debata (2)

Osemdesiattriročnú šansonierku pritom z neho na krátko prebudili iba pred niekoľkými dňami. „Pani Hegerovú podľa mojich informácií prebudili z umelého spánku, ktorý mal pomôcť upokojiť situáciu v jej tele. Záchranka ju minulý utorok priviezla s vysokým tlakom a nevoľnosťou. Vyšetrenia potom ukázali, že išlo o ľahšiu srdcovú príhodu,“ uviedol 9. decembra nemenovaný zdroj z lekárskeho prostredia pre český denník Aha!.

V nemocnici chcel speváčku navštíviť český prezident Miloš Zeman, ktorý je jej veľkým obdivovateľom. Lekári mu to však pre jej vážny stav nepovolili. „Pán prezident do nemocnice poslal dve kytice. Ruže a potom symbolický zväzok levandule,“ povedal pre Blesk riaditeľ hradného protokolu Jindřich Forejt. Zeman svojej obľúbenkyni napísal aj list, v ktorom vyjadril znepokojenie nad jej zdravotnými problémami a poprial jej skoré uzdravenie.

Hana Hegerová odštartovala spevácku kariéru v roku 1957 na pódiu v bratislavskom kabarete Tatra Revue. Po odchode do Prahy prijala angažmán v hudobnom divadle Rokoko. V rokoch 1961 až 1966 bola jednou z opôr dnes už legendárneho divadla Semafor a to v predstaveniach Zuzana je zase sama doma, Šest žen či Dobře placená procházka. Neskôr rozbehla sólovú kariéru, v roku 1967 hosťovala i v parížskej Olympii. Ako filmová herečka hrala aj pod režisérskou taktovkou Miloša Formana a to konkrétne vo filme Konkurs (1963). V roku 2002 si od už zosnulého prezidenta Václava Havla prevzala medailu Za zásluhy. Vlani uviedla na trh trojCD Zlatá kolekce 1957 – 2010, ktoré obsahuje aj hity ako Levandulová, Čerešne a množstvo ďalších skladieb.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #nemocnica #umelý spánok #Hana Hegerová #zdravotný stav

+ Do nového dňa vykročíte s úsmevom a nedáte sa rozladiť pesimistami.
Pravidelná revízia finančných cieľov udrží...

+ Krátke meditačné pauzy počas dňa obnovia vašu mentálnu energiu.
Minimalizmus v míňaní uvoľní finančné zdroje pre...