Bill Cosby dúfa, že černošské médiá budú nestranné, chváli manželku

Americký herec Bill Cosby verí, že médiá venujúce sa Afroameričanom zostanú nestranné v prípade obvinení zo sexuálneho zneužívania, ktorým v súčasnosti čelí. Rodák z Philadelphie to povedal pre Page Six.

15.12.2014 13:12
TV Bill Cosby Foto:
Herec Bill Cosby.
debata

„Očakávam iba, že černošské médiá si zachovajú štandardy kvalitnej žurnalistiky. Ak to tak robíte, musíte sa do toho púšťať s čistou mysľou,“ povedal 77-ročný komik. Cosby taktiež vyjadril vďaku svojej manželke Camille, ktorá pri ňom stojí. „Láska a sila ženskosti. Poviem to znovu, láska a sila ženskosti. A môžete to aj obrátiť. Sila ženskosti a láska,“ vyjadril sa. Herec sa však ku konkrétnym obvineniam odmietol vyjadriť.

Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. Jednou z nich je aj Judy Huth, ktorú údajne Cosby obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Tá na komika podala žalobu a žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Polícia následne začala prípad vyšetrovať.

Ďalšiu žalobu podala istá Tamara Green, tentoraz za urážku na cti. Green tak urobila po tom, ako hercovi zástupcovia údajne očiernili jej meno vo vyjadreniach pre americký denník The Washington Post a týždenník Newsweek, a zároveň sa tak dopustili „verejného opovrhovania“ či „výsmechu“.

Žena tvrdí, že Cosbyho zástupcovia ju označili za klamárku, keď vyhlásila, že ju herec sexuálne napadol po tom, ako jej dal drogy. Okrem toho Cosbyho obvinila aj modelka Beverly Johnson, ktorá tvrdí, že ju predstaviteľ Cliffa Huxtabla v polovici 80. rokov minulého storočia nadrogoval.

V súvislosti s týmito kauzami sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla.

Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu zas odobralo čestný dôstojnícky titul a neznámy vandal poškodil hercovu hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, na ktorú fixkou napísal „násilník“. Predstavitelia Hollywood Chamber of Commerce, ktorí chodník spravujú, incident nahlásili na polícii a následne nechali hviezdu očistiť.

debata chyba
Viac na túto tému: #sila #Bill Cosby #afroamerické médiá #objektívnosť

+ Bolesti hlavy sú spôsobené hlavne dehydratáciou, nezabúdajte na vodu.
Chybuje každý z nás, hlavné je sa znovu...

+ Skúsili ste už otužovanie? Vaše telo sa poriadne zregeneruje.
Pravidelné prestávky počas dňa obnovujú energiu...