Slávny pastor zo seriálu V siedmom nebi priznal: Obťažoval som maloleté

Americký herec Stephen Collins sa priznal k sexuálnemu obťažovaniu troch maloletých dievčat.

18.12.2014 07:45
Stephen Collins Foto: ,
Herec Stephen Collins na zábere z roku 2008 pred Shubert Theatre v New Yorku.
debata (2)

Collinsa začali vyšetrovať po tom, ako sa na verejnosť dostala nahrávka, na ktorej herec rozprával o incidentoch s tromi dievčatami vo veku od jedenásť do trinásť rokov. Záznam vytvorila bez hercovho vedomia v roku 2012 manželka Faye Grant počas spoločných návštev manželskej poradne. Dvojica sa v súčasnosti rozvádza.

Šesťdesiatsedem­ročný predstaviteľ kňaza a otca Erica Camdena zo seriálu V siedmom nebi (1996 – 2007) poskytol nové informácie vo vyhlásení, ktoré zverejnil americký týždenník People. „Pred 40 rokmi som urobil niečo skutočne zlé a hlboko to ľutujem. Odvtedy sa to snažím odčiniť. Rozhodol som sa zverejniť toto vyhlásenie, pretože pred dvoma mesiacmi viaceré médiá ponúkli nahrávky, o ktoré sa postarala moja vtedajšia manželka Faye Grant počas dôverných manželských terapeutických sedení z januára 2012. Nahrávky vznikli bez toho, aby sme o tom ja a terapeut vedeli a súhlasili s tým. Na záznamoch opisujem udalosti, ktoré sa stali pred 20, 32 a 40 rokmi,“ uviedol.

Herec taktiež vyhlásil, že sa jednej zo žien ospravedlnil pred 15 rokmi. „Ospravedlnil som sa jej a bola neobyčajne milosrdná,“ objasnil. Collins tiež dodal, že sa neospravedlnil ostatným dvom ženám, z ktorých jedna je v súčasnosti päťdesiatnička a druhá tridsiatnička, lebo si uvedomil, že im tak „otvorí staré rany“. Jednou z hercových obetí bola príbuzná jeho prvej manželky Marjorie Weinman, ďalšou dcéra jeho susedov v Los Angeles a tretia pochádzala z New Yorku. Prípad začala po zverejnení vyšetrovať polícia v New Yorku aj v Kalifornii.

Škandál sa negatívne podpísal aj na hercovej kariére. Predstavitelia televízie ABC informovali, že Collinsa vystrihli z pripravovanej epizódy štvrtej sezóny seriálu Škandál (2012), v ktorom sa už raz objavil. Prišiel aj o úlohu v pripravovanom pokračovaní komédie Macík (2012). Stanica Up TV zas po prevalení sa škandálu stiahla z vysielania reprízy seriálu V siedmom nebi a magazín The Wrap informoval, že Collins rezignoval na svoj post v odborovej organizácii Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA).

2 debata chyba
Viac na túto tému: #zneužívanie #priznanie #V siedmom nebi #Stephen Collins #maloleté dievčatá

+ Zamerajte sa na kondíciu a posilnenie imunity. Zdravie je prioritou.
Pracovné problémy vyriešite s nadhľadom a...

+ S úsmevom vám to pôjde lepšie a zabudnete na starosti, ktoré máte.
S financiami narábajte opatrne,...