Zatkli muža, ktorý sa vlúpal do počítača Madonny

22.01.2015 11:15
Madonna
Speváčka Madonna v kreácii z dielne Miu Miu. Autor:

Izraelská polícia zadržala muža, ktorý prenikol do počítačov mnohých známych hudobných hviezd vrátane speváčky Madonny, ukradol ich piesne a predával ich na internete. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaný policajný zdroj.

Izraelský policajný hovorca zadržanie 39-ročného Izraelčana potvrdil, odmietol však spresniť, kto všetko sa stal jeho obeťou. Vlani v decembri sa nelegálne dostali na verejnosť ešte nedokončené skladby z Madonninho albumu Rebel Heart. Speváčka to vtedy na sieti Instagram nazvala „umeleckým znásilnením“. Neskôr tento komentár stiahla.

Izraelský súkromný detektív Ašer Wizman uviedol, že ho speváčkin tím kontaktoval pred niekoľkými týždňami s podozrením, že za vlámaním do počítačov môže stáť izraelský občan. „Náš vyšetrovateľ zistil, že do jej počítačov doma a v štúdiu sa nabúral niekto z Izraela,“ uviedol Wizman.

„Vystopovali sme počítač aj jeho vlastníka. Potom, čo sme zhromaždili dostatok dôkazov, obrátili sme sa na políciu a muž bol zadržaný,“ dodal. Podľa izraelských médií bol zadržaný bývalým účastníkom televíznych talentových speváckych súťaží.

Madonna nie je Židovka, ale vyznáva mystické učenie judaizmu kabalu a dokonca prijala hebrejské meno Ester. Naposledy v Izraeli vystupovala v roku 2012, kedy v Tel Avive začala svoje svetové turné.

#počítač #Izrael #zatknutie #hacker #Madonna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku